Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

1 Mayıs’ı çalışarak geçirdiler

Diyarbakır - 1 Mayıs 2021 15:23 A A

Diyarbakır ve İlçelerinde bazı meslek grupları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü çalışarak geçiriyor.

Diyarbakır ve İlçelerindeki fırın, tüp bayisi, temizlik personeli, pastane, gazeteci ve yol çalışmasında çalışanlar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde mesailerine devam etti.

Fırında çalışan Sayit Tekdemir yaptığı açıklamada, fırın başta olmak üzere çeşitli meslek gruplarında istihdam edilenlerin bayramlarda dahi çalışmak zorunda olduğunu söyledi.

Vatandaşın ekmek ihtiyacını karşılamak için tatil yapamadıklarını ifade eden Tekdemir, “Bize işçi bayramında tatil yok. Savaşta bile fırınlar kapanmaz, her zaman çalışmak zorundayız. İşçi kardeşlerimizin işçi bayramını kutluyorum.” dedi.

TEMİZLİK GÖREVLİLERİ İŞÇİ BAYRAMINDA TEMİZLİK İÇİN MEYDANLARDA

Diyarbakır ve İlçe belediyelerinde görev yapan temizlik işçileri de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü çalışarak geçiriyor. Koronavirüs ile mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarını artıran ekipler vatandaşa sağlıklı bir yaşam alanı sunmak için gece gündüz hizmet veriyor.

Bu haber 413 kez okundu.
Diyarbakır - 15:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.