36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

12 İlçe Başkanının istifası istendi

Diyarbakır - 6 Ağustos 2020 08:38 A A

AK Parti Genel Merkezi, Diyarbakır’da 12 İlçe başkanının istifasını istedi, 3 İlçeye ise atama yaptı.

Kongre sürecine giren AK Parti’de revizyonlar sürüyor. Genel Merkez’den illere giden koordinatörler bazı ilçe başkanlarının istifasını istedi. Bu kapsamda Diyarbakır merkez Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir İlçe Başkanlarının da aralarında bulunduğu toplam 12 ilçe başkanının istifası istendi. İstifası istenen İlçe başkanlarının yerine atamaların yapılacağı öğrenildi.

BUDAK: ”KARARI GENEL MERKEZ VERDİ”

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, “Genel merkezimiz 12 İlçe başkanımızın istifasını istedi. Bu tamamen genel merkezimizin almış olduğu bir karardır. Ancak şuan İlçe başkanlarımız görevlerinin başındadır. Genel merkezimiz kısa süre içinde alacağı kararları kamuoyu ile paylaşır” dedi.

3 İLÇEYE ATAMA YAPILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi, merkez Sur ilçesi ile Eğil ve Çüngüş İlçe Teşkilatlarına Parti Genel Merkezi tarafından atama yapmıştı. Merkez Sur İlçesi AK Parti İlçe Başkanlığına Murat Unat, Eğil ilçe Başkanlığına Mehmet Zeki Uçar ile Çüngüş İlçe Başkanlığı görevine ise Zübeyir Arslanca getirildi. Atanan İlçe başkanları, yetki belgelerini, teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in elinden almıştılar.  

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 2173 kez okundu.
Diyarbakır - 08:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.