31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

15 Temmuz Etkinlikleri Kurşunlu Meydanında

Diyarbakır - 13 Temmuz 2021 15:46 A A

Diyarbakır’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, etkinlikleri Kurşunlu (Fatih Paşa) Camisi önündeki meydanda yapılacak.

Valilik öncülüğünde Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin desteğiyle Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine karşı milletin kahramanca bir mücadeleyle elde ettiği zaferin beşinci yılında program düzenlenecek.

“TÜRKİYE GEÇİLMEZ”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca belirlenen “Türkiye Geçilmez” temasıyla düzenlenecek etkinlikler, 15 Temmuz şehitlerinden polis memuru Halit Gülser ve Askeri Çoban kabirlerindeki anma ile başlayacak. Sonrasında Vali Münir Karaloğlu ve yetkililerce Şehit Mehmet Karaaslan’ın ailesine ziyaret edilecek.

İkindi namazının ardından şehitlerimiz için Ulu Camide Hatm-i Şerif duası edilecek ve vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunulacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin, yakın zamanda çevre düzenlemesini tamamlayarak kentin yeni sanat merkezi olarak belirlediği Keçi Burcu’nda saat 18:30’da yaşanan hain darbe girişiminin etkin şekilde anlatılması için “15 Temmuz Destanı” fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak.

Keçi Burcu Fuaye alanında gerçekleştirilecek sergide, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türkiye’nin önemli merkezlerinde o gece yaşananların fotoğrafları yer alırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca özel olarak hazırlanan video görüntüleri Keçi Burcu’na yansıtılacak.

Etkinlik, milletin zaferine vurgu yapılması amacıyla saat 19:00’da Keçi Burcu’ndan Kurşunlu (Fatih Paşa) Camii önüne yürüyüşüyle devam edecek.

DARBE GİRİŞİMİNİ ANLATAN KLAM SESLENDİRİLECEK

Kurşunlu Camii Meydanı’nda akşam namazının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayacak etkinliklerde ise sinevizyon gösterimi, tiyatro, şiir dinletisi, konserler yer alacak. Kürtçe klam ve stranların seslendirileceği Dengbej divanında, Dengbej Fesîhê Pasûrî (Seyithan Koç) , 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı bestelediği klamı okuyacak. Etkinlik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın saat 24:00’da yapacağı konuşmanın ardından okunacak sala ve dualarla sona erecek.

Bu haber 364 kez okundu.
Diyarbakır - 15:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.