-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Diyarbakır - 19 Eylül 2020 16:48 A A

Vali Münir Karaloğlu, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Anıt Park’ta düzenlenen çelenk sunma programına katıldı.

Yaşanan pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilen törene Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ile askeri ve mülki erkan katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Muharip Gaziler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Siraç Ezer bir konuşma yaptı.

Yapılan konuşmayla tamamlanan törenin ardından Vali Karaloğlu beraberindeki heyetle birlikte Muharip Gaziler Derneği Diyarbakır Şubesine bir ziyarette bulundu. Burada gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutlayan Karaloğlu, gazilerimiz ile bir süre sohbet etti.

Karaloğlu, bu toprakların vatana haline dönüşmesi ve savunması için canlarını ortaya koyan gazilerin, milletin gönlünde çok yüce bir değere sahip olduğunu belirterek gazilerin gösterdiği kahramanlık ve fedakarlığın istiklal ve istikbalimizin teminatı olduğunu dile getirdi.

Bu haber 463 kez okundu.
Diyarbakır - 16:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.