23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

2 milyonluk kente MHRS için 100 doktor

Diyarbakır - 9 Eylül 2021 15:50 A A

Diyarbakır’da, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden tedavilerini sürdürmek için randevu almak isteyen vatandaşlar, birçok branşta sadece bir doktor görevlendirilmesi nedeniyle randevu alarak tedavilerini sürdüremiyor. MHRS’de görevlendirilen toplam doktor sayısı ise 100.

Koronavirüs salgının başlamasıyla hastanelerde, ikinci durumdaki hastaların tedavisinde sık sık sorunlar yaşanıyor. Sorunlardan biri ise MHRS üzerinden randevu alamamak geliyor. MHRS üzerinden randevu alamadığı için tedavisi aksayan vatandaşların şikâyetinin nedeni belli oldu. Bunun görevlendirilen doktor sayısının çok az olmasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Ulaştığımız, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünün MHRS randevuları için görevlendirme cetveline göre, nüfusu 2 milyona yakın olan Diyarbakır’da MHRS randevularına bakmak için görevlendirilen toplam doktor sayısı 100. Görevlendirme cetvelinde, Diyarbakır’ın 17 ilçesinde bulunan tüm kamu hastanelerinde birçok branşta sadece bir doktor görevlendirildiği görülüyor.

BİRER DOKTORUN GÖREVLENDİRDİĞİ KLİNİKLER

Cetvele göre, Bismil Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kullak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları; Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi Diş Hekimliği, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz; Diyarbakır Ergani Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları; Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, El Cerrahisi, Göz Hastalıkları, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Spor Hekimliği, Deri ve Zührevi Hastalıkları; Diyarbakır Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları kliniklerinde birer doktor görevlendirildi.

İKİŞER DOKTORUN GÖREVLENDİRİLDİĞİ KLİNİKLER

Diyarbakır Ergani Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları; Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon, Romatoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Üroloji kliniklerinde MHRS üzerinde ikişer doktor hizmet veriyor.

3 VE 4 DOKTORUN HİZMET VERDİĞİ KLİNİKLER

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Kardiyoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ortopedi ve Travmatoloji; Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji, Nefroloji kliniklerinde üçer, Diyarbakır Ergani Devlet Hastanesi İç Hastalıkları; Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Üroloji klniklerinde ise dörder doktor görevlendirildi.

ENFAZLA GÖREVLENDİRME GENEL CERAHHİ’DE

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi İç Hastalıkları klinklerinde de beşer doktor hizmet veriyor.  Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi kliniğinde 6, Genel Cerrahi kliniğinde MHRS için 9 doktor görevlendirildi.

Salih YEŞİL’in Özel Haberi

Bu haber 674 kez okundu.
Diyarbakır - 15:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.