28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

21 Köy ve Bağlı Mezralarda Sokağa Çıkma Yasağı

Diyarbakır - 12 Şubat 2019 10:50 A A

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında PKK’ya yönelik düzenlenecek operasyonlar nedeniyle 21 köy ve bağlı mezralarında bu sabah itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lice ilçesi kırsalında dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek için bölgede operasyon başlatıldı.

Operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:  “Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, Lice ilçesine bağlı olan;  Arıklı, Güçlü, Uçarı, Ziyaret, Serince, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Çağdaş, Dibekköy, Yolçatı, Tepe, Budak, Sığınak, Kıyıköy, Dallıca ve Damar köyleri ile bağlı mezraları 12 Şubat 2019 Salı günü saat 06.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Açıklamada, söz konusu yasağa uyulması, vatandaşların can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacağı belirtildi. Kaynak: DHA

Bu haber 528 kez okundu.
Diyarbakır - 10:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.