19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

28 Şubat Postmodern Darbesi protesto edildi

Diyarbakır - 1 Mart 2019 10:26 A A

Diyarbakır’da 28 şubat postmodern darbenin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

AK Parti Diyarbakır İl Bşakanlığı tarafından Ulu Cami önünde düzenlenen açıklamaya, AK Parti Sur Belediye Başkan adayı Şafak Yontürk, İlçe Başkanı Rojver Mecitoğlu, Bağlar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Beyoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Müzeyyen Kaya, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile TÜGVA Diyarbakır Başkanı Mahmut Yağmur katıldı.

Burada basın açıklamasını okuyan AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Müzeyyen Kaya, postmodern darbenin yıl dönümünde demokrasiye yönelik tüm müdahalelerin bir insanlık suçu olduğunu haykırmak için bugün bir arada olduklarını söyledi.

28 ŞUBAT’TA MEŞRU BİR İKTİDARA KARŞI GAYRİ MEŞRU BİR MÜDAHALEDE BULUNULDU

Kaya, “Yıllar önce bugün, demokrasiyi hazmedemeyen vesayet odakları yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak millet iradesi ile seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır. Darbeciler, 28 Şubat’ta meşru bir iktidara karşı, tıpkı 12 Eylül’de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundular. Ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleri ile insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. O gün hakları zorla elinden alınanlar, siyaset yapması engellenenler, başörtüsü nedeni ile eğitim hakkından edilenler, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletimize hakkıyla hizmet etmektedir. Aziz milletimiz 15 Temmuz alçak darbe girişiminde demokrasi destanı yazarak Anadolu topraklarında darbeler tarihine nokta koymuştur. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete karşı AK Parti olarak kararlı tavrımızdan ödün vermedik vermeyeceğiz. 28 Şubat müdahalesinden 22 yıl sonra güçlü demokrasisi ve artan öz güveni ile ilham kaynağı olan bir Türkiye var artık” dedi.

Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.

Bu haber 427 kez okundu.
Diyarbakır - 10:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.