37° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

3 Ayda 30 Bin Asfalt Hizmeti Gerçekleştirdi

Bağlar - 16 Haziran 2020 13:29 A A

AK Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, Karacadağ bazalt taşından üretmiş olduğu uzun ömürlü ve kaliteli asfalt ile Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde 30 bin ton asfaltlama hizmeti gerçekleştirdi. Nüfusu 20 binden fazla olan 4  büyük mahallenin yanı sıra iki büyük cadde ve ticaret merkezi olarak bilinen iki büyük siteyi asfaltlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri böylece toplam 10 bölgede bu hizmeti yerine getirmiş oldu.

Bağlar Belediyesi, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgının ülkemizde görülmeye başladığı Mart ayından sonra Nisan ayında ilçede büyük bir asfaltlama seferberliği başlatarak şu ana kadar önemli bir aşama kaydetti.

Geçen yılın sonunda Karacadağ bölgesinde kurduğu asfalt plenti ve taş kırma eleme tesislerinde bazalt taşından asfalt üretmeye başlayan Bağlar Belediyesi, kış mevsiminin başlaması nedeniyle zorunlu olarak ara verdiği asfaltlama çalışmalarına bu yılın Nisan ayında yeniden başladı. Şimdiye kadar genişliği 6 metre olmak üzere toplam 25 kilometrelik alanda asfaltlama yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 15 bin ton asfalt altı malzemesi ve 30 bin ton asfalt dökümü gerçekleştirdi.

BÜYÜK MAHALLELER VE CADDELER YILLAR SONRA ASFALTLANDI

Asfaltlanan büyük mahalleler arasında nüfusu 40 binden fazla olan Mevlana Halit Mahallesi, nüfusu 40 bine yakın olan Şeyh Şamil Mahallesi, nüfusu 20 binin üzerinde olan  Fatih ve Selahattin Eyyubi mahalleleri ,ticaretin önemli noktaları arasında bulunan Gıda Toptancılar ve Mega Sanayi siteleri ,ilçenin gelişen yüzü Bağcılar Mahallesi’nin  en büyük caddesi  konumundaki Yenihal2 Caddesi ve keresteci esnafının yıllardır kullandığı Direkhane bölgesi yer aldı.

Pmt olarak bilinen asfalt altı malzemelerinin önceden serimi sayesinde asfaltın çok daha verimli hale geldiği belirtildi.

“HALKIMIZ YAPILAN HİZMETTEN MEMNUN”

Esnaf kesimi ile vatandaşların taleplerini ve beklentilerini de dikkate alarak uzun yıllardır asfaltlanmayan bölgelere hizmet götürdüklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, asfaltlama çalışmalarından sonra ayrıca yine vatandaşlar arasında memnuniyet araştırması yaptıklarını söyledi. Beyoğlu, ”Esnafımızın ve vatandaşımızın talep ve beklentilerini muhakkak esas alıyoruz. Buna göre tespit ve planlama yaparak asfaltlama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Çalışmaların ardında gelen olumlu tepkilerden net anlaşılıyor ki vatandaşlarımız yıllardır hasret kaldıkları bu hizmetten çok memnun kalıyor. Bunu asılan teşekkür pankartlarından da görebiliyoruz.  Diyarbakır’ın yer altı ve yerüstü kaynaklarını yine Diyarbakır’a hizmet olarak değerlendiriyoruz.” ifadeleriyle yapılan hizmetin değerini ortaya koydu.

Bu haber 520 kez okundu.
Bağlar - 13:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.