Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

4 yılda 500 kitap okudu!

Bağlar - 29 Haziran 2019 22:36 A A

Diyarbakır’da kitap tutkunu Veysi Bayram, 4 yılda 500’ün üzerinde kitap okudu. Ulaşılması güç bir rekora da imza atan Bayram, Yeni bir kitabın yeni bir hayat olduğunu söyledi. Gençlere sosyal medyada zaman kaybedeceklerine kitap okumaları çağrısında bulunan Bayram, ailesi ve çevresi tarafından kitap kurdu olarak çağrılıyor.

Diyarbakır’da bir kamu kurumunda çalışan 55 yaşındaki Veysi Bayram, 4 yıl önce başladığı kitap okuması bir tutkuya dönüştü. Boş vakitlerini sosyal medya ve kahvehane yerine kitap okuyarak geçiren Bayram, tutkunu olduğu kitaplara çocuğu gözüyle bakıyor. Yakın tarih, kültür ve politik kitaplar okuyan kitap kurdu Veysi Bayram, 4 yılda 500’ün üzerinde kitap okudu. Okuduğu kitapların sayısı artıkça not alan Bayram, herkesi kitap okumaya çağırıyor.

Ailesine ve çevresindekilere kitap okuma sevgisini aşılayan Bayram, doğum ve özel günlerinde hediye olarak en çok kitap almak istiyor.

En yakın arkadaşının kitap olduğunu ifade eden Veysi Bayram arkadaşları ve dostlarıyla da vakit geçirdiğini ama okumanın dışında hiçbir şeyin kendisini tam olarak mutlu etmediğini söyledi.

‘’ÖĞRENMENİN SONU YOKTUR’’

Bayram, interneti de sadece kitaplardaki bilgileri araştırmak için kullandığını vurgulayarak, ‘’Sosyal medya çok büyük zaman kaybı. Belli bir şeyden sonra insanlar monotonlaşıyor. Eliniz devamlı telefonda kalıyor. Öğrenmenin sonu yoktur’’ dedi.

‘’YENİ BİR KİTAP YENİ BİR HAYAT DEMEKTİR’’

Yeni bir kitabın yeni bir hayat demek olduğuna değinen Bayram, ‘’Bir ülke de kitap okunuyorsa o ülkede savaş olmaz. Dikkat ederseniz kitap okunmayan ülkelerde hep savaş var ya da suç oranı yüksek. Onun için okumak ve öğrenmek lazım. Ben bu yaşımda okuyorsam; herkesi okumaya ve hayatı öğrenmeye çalışıyorum anlamına geliyor. Kitap okumak bir sanattır ve masrafı olmayan bir bilgidir. Lütfen gençler en az hayatınızda bir iki kitap okuyun. Hangi kitap olursa olsun. Kitap okumaya başladığımdan sonra hayata başka gözle bakmaya başladım. Keşke daha önce okusaydım diyorum. Kitap yalnız insanın dostudur. Hem de en iyisidir. Kitap bilgidir. Şimdiye kadar 500 kitap okudum. Ömrüm boyunca okumayı düşünüyorum. Zamanımızı İnternete harcayacağımıza kitap okumayı tavsiye ediyorum’’ diye konuştu. (Özel Haber)

Bu haber 819 kez okundu.
Bağlar - 22:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.