31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

5 İl’de yer bulamayan korona hastası vefat etti

Diyarbakır - 27 Temmuz 2020 20:46 A A

Korona virüsü tespit edilen ve durumu ağırlaşan Şeref Yıldız için Diyarbakır, Mardin, Batman, Elazığ ve Urfa’daki hastaneleri arayan yakınları “Boş yer yok” cevabı aldıklarını söyledi. Şeref Yıldız özel hastanede vefat etti.

Diyarbakır’da korona virüsü (Covid-19) tanısı konan Şeref Yıldız vefat etti. Yakınları, durumu ağırlaşınca entübe edilmesi gereken Yıldız için aradıkları beş kentteki hastanelerden ‘Yer yok’ yanıtı aldıklarını belirterek tepki gösterdi.

Testi pozitif çıkan ve kaldırıldığı özel bir hastanede sağlık durumu ağırlaşan Şeref Yıldız’ın entübe odasında solunum destek cihazına bağlanması için kentteki Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesinin arandığı ifade edildi. Başvurular yapılmasına rağmen doluluk oranı gerekçe gösterilerek Yıldız’ın tedavi altına alınmadığı öne sürüldü.

‘YOĞUN BAKIMLAR DOLU’

Yıldız’ın yakınları ve bazı milletvekillerinin, Diyarbakır başta olmak üzere Mardin, Batman, Elazığ ve Urfa gibi kentlerde bulunan tüm hastaneleri aradığı, fakat kendilerine “Yoğun bakım üniteleri dolu, boş yer yok” diye yanıtlar verildiği öğrenildi.

‘YATAK OLURSA İLK ONU ALACAKLARDI’

Özel hastanede entübe odası olmadığı için dün Diyarbakır, Mardin, Batman, Elazığ ve Urfa gibi birçok kentte bulunan hastaneler nezdinde arayışa girdiklerini ifade eden Koyun, tüm arayışlarına rağmen hastane yetkililerinin kendilerine “Yoğun bakım üniteleri dolu, boş yer yok” dediğini aktardı. Tüm hastane yetkililerinin yatak için sisteme kod düştüklerini ifade eden Koyun, “Bir kod düşürdüler, yatak olursa ilk olarak onu alacaklardı. Ama zaten yatak beklerken dün akşam yaşamını yitirdi” dedi.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan Yıldız’ın cenazesi, bugün Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. (Kaynak: MA)

Bu haber 1637 kez okundu.
Diyarbakır - 20:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.