10° Açık
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

Acentelara vize eğitimi

Diyarbakır - 10 Temmuz 2019 22:15 A A

Diyarbakır’da iDATA Vize Merkezinin kurulmasının ardından bölgede bulunan tüm seyahat acentaları çalışanlarına  vize işlemleri eğitimi verildi.Eğitim öncesi Diyarbakırlı Acentalar DTSO Başkanı Mehmet Kaya’ya Diyarbakır’da Vize Merkezinin kurulmasından dolayı teşekkür etti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Güneydoğu Bölge Temsil Kurulu tarafından Akademi Eğitimleri kapsamında Diyarbakır’da  ‘Vize İşlemleri’ Eğitimi  gerçekleştirildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, TURSAB Güneydoğu Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Mehmet Akyıl ve bölgede bulunan seyahat acentaları temsilcileri katıldı.

Eğitmen Bora Çakır tarafından Acentalara  Vize formu doldururken dikkat edilmesi gereken hususlar, Schengen vizesi alımında önemli detaylar hakkında sunum gerçekleştirerek bilgi verildi.

BAŞKAN KAYA; “EN İYİ HİZMET VERİLECEK”

Eğitim programının ardından konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya Doğru zamanda vize Eğitimlerinin verilmesinden dolayı TURSAB BTK’ya teşekkür ederek, “Eğitimlerle birlikte Odamız bünyesinde kurulan Vize ofisimizde bölgede üyelerimize ve vatandaşlarımıza en iyi hizmet verilecektir.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AKYIL “İŞLEMLER DOĞRU BİLİNMELİ”

Daha sonra konuşan TURSAB BTK Başkanı Mehmet Akyıl ise  Vize müracaatında dikkat edilmesi gereken hususların çok önemli olduğunu belirterek, “Vize için doğru başvuru şekilleri, Sistem bilgisi ve vize sistemin çalışma prensipleri, Vize başvuru formlarında dikkat edilmesi gereken hususlar, Vize için istenen evrak bilgileri doğru bilinmesi gerekmektedir.

BAŞKAN KAYA’YA TEŞEKKÜR

Akyıl, Diyarbakır da Vize Merkezinin kurulmasının hem bölge insanına çok iyi bir hizmet olduğunu hem de acentalara ek bir kazançta beraberinde  getirdiğini anlatarak, tüm acentalar adına DTSO Başkanımız Mehmet Kaya’ya turizme verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. DTSO her zaman ilimiz turizminin gelişmesi için çalışmalar yürütmüştür” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KAYA’YA PLAKET

Yapılan konuşmaların ardından BTK Başkanı Mehmet Akyıl, Başkan Kaya’ya tüm acentalar adına teşekkür  plaketi verdi.

Bu haber 628 kez okundu.
Diyarbakır - 22:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.