19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AGD’den Aile Okulu Akademisi başladı

Diyarbakır - 4 Şubat 2021 13:25 A A

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Abdurrahman Ergin, AGD’nin, ailenin ifsadının önüne geçmek, aile değerlerinin korunması ve hayırlı nesillerin yetişmesi adına önemli bir proje olan “Aile Okulu Akademisi’ni hayata geçirdiğini ifade ederek,  Yoğun bir katılımın olduğu eğitim programı 10 hafta boyunca online olarak devam edecek” diye konuştu.

Aile’nin, toplumun temel taşı olan ve insan hayatının merkezinde yer alan yegâna kurum olduğunu hatırlatan Ergin, “Anne ve babaların çeşitli imtihanlar ile sınandığı; çocukların ilk eğitim ve terbiyelerini aldığı okuldur. Böylesine büyük bir öneme haiz olan aile müessesinin ahlaki ve manevi açıdan korunması ve eğitim ile desteklenmesi önemli bir ihtiyaçtır. Aile anlayışımızın günden güne yozlaştırıldığı, aile içi şiddetin normalleştiği ve ahlaki değerlerin göz ardı edildiği şu günlerde bu ihtiyacın önemi bir hayli artmış durumdadır. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak bu ihtiyaca cevap verebilmek, evlerimizde yaşadığımız sorunları Kur’an ve Sünnet ’in ışığında çözülmesine katkı sağlamak ve hayırlı nesillerin yetişmesine vesile olmak adına “Aile Okulu Akademisi” ile ailelerimize ulaşmak niyeti ve gayretindeyiz. İzleyicilerin, eğitim videoları sayesinde birbirlerine ve aile bireylerine karşı olan tutumlarını iyileştirmeleri, aile bireyleri arasında ünsiyeti geliştirmeleri, beraber daha kaliteli vakit geçirmeleri ve gelecek kuşaklara miras bırakılacak bir Aile örneği tesis etmelerini amaçlamaktayız. Değerli hocalarımızın ve alanında uzman eğitimcilerimizin sunumuyla, evimizi ve ailemizi ilgilendiren birçok farklı meseleyi ele alacağımız Aile Okulu Akademisi, online olarak gerçekleştireceğimiz planlı ve programlı bir eğitim çalışmasıdır” ifadelerini kullandı.  

“YAŞ SIRALAMASI YOK”

Ergin, Aile Okulu Akademisinin katılım şartlarında herhangi bir yaş sınırlaması olmadığının altını çizerek, “Aile Okulu Akademisinde medeni hâl ile ilgili bir şart söz konusu değildir. Evli, bekâr vb. fark etmeksizin tüm kardeşlerimize yöneliktir. Katılımcılar, Şubat ayı itibariyle başlayan ve 10 hafta boyunca sürecek olan eğitim süreci ile ilgili tüm envanterlere agdaileokulu.com adresi üzerinden ulaşabileceklerdir.  Aile Okulu Akademisi’nde haftalık üç farklı konuyu ihtiva eden dersler işlenecektir. Her hafta başında ilgili haftanın dersleri siteye yüklenecektir. Birbirinden farklı eğitim envanterleri ve eğitim videoları ile gerçekleştireceğimiz eğitim sürecinin sonunda ailelerimize katılım sertifikası verilecektir” diye konuştu.

Bu haber 630 kez okundu.
Diyarbakır - 13:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.