17° Açık
  • EURO 6.84
  • DOLAR 6.10

AK Parti Diyarbakır için Hatipoğlu ya da Parlak’ı düşünüyor!

Diyarbakır - 18 Kasım 2018 16:00 A A

Resmi olarak iki aday adayının başvuruda bulunduğu AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için iki isim üzerinde durulduğu öğrenildi. AK Parti’ye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Özellikle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MKYK Üyesi Alaattin Parlak ve Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu isimleri üzerinde sıkça durduğu belirtildi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimler nedeniyle en çok hareketliliğin yaşandığı siyasi partilerden biri olan AK Parti’de Türkiye genelindeki tüm İllerde bugün itibariyle temayül yoklamaları yapılırken, aday belirleme süreci de resmen başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın almak istediği İller arasında yer alan Diyarbakır’da, 17 ilçe belediyelerine yapılan 129 başvuru için bugün e-temayül yoklaması yapılırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına sadece resmi olarak iki aday adayın başvurduğu dikkat çekti.

 

PARLAK MI? HATİPOĞLU MU?

Abdülaziz Kırkan ve Daylan Karadaş’ın resmi olarak başvurduğu Büyükşehir Belediyesi için AK Parti Genel Merkezi’nde de resmi başvuruların dışında iki isim sıkça konuşulmaya başlandığı bildirildi.

Yaklaşık 1 ay önce www.diyarbakirgazete.com Genel Yayın Yönetmeni Sait Bayram tarafından gündeme getirilen İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun yanı sıra AK Parti MKYK üyesi Alaattin Parlak’ın da ismi konuşulmaya başlandığı öğrenildi. AK Parti Genel Merkezi’ne yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, AK Parti’nin özellikle Hatipoğlu’nu Diyarbakır’dan aday göstermek istediği Hatipoğlu’nun sıcak bakmaması durumunda alternatif olarak MKYK üyesi Parlak’ı gösterebileceğinin tartışıldığı öğrenildi. Hatipoğlu’nun da adaylığa son günlerde sıcak bakmaya başladığı da gelen haberler arasında yer alıyor.

ÖZHASEKİ: “BİRÇOK İL VE İLÇE ADAYLARIMIZ NETLEŞTİ”

Bu arada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Önümüzdeki haftada belediye başkan adayları için ilk açıklamalar gelebilir. Sıkı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çoğu hazır. ‘Haydi’ denildiğinde açıklanabilecek vaziyete gelmiş durumda. Birçok ili ilçelerine kadar netleştirdik, dosyaları Cumhurbaşkanına arz edecek şekilde tutuyoruz. İl ilçe düzeyinde bizde raporlar hazır, nasıl bir takvim işlenir ve sunum olur bilmem. Cumhurbaşkanımızın bileceği bir konu…” dedi.

Bu haber 1890 kez okundu.
Diyarbakır - 16:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.