29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın oldu

Diyarbakır - 19 Şubat 2021 21:51 A A

24 Şubat’ta kongreye gidecek olan AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı için yapılan başkan arayışları bugün sona erdi. AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı mülakatta 5 isim arasında Av. Mehmet Şerif Aydın, Diyarbakır İl Başkanı olarak atandı.

AK Parti İl Başkanlığı koltuğuna oturacak olan isim bugün netleşti. Çok sayıda aday arasından eleme yapan Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın üzerinde mutabakata vardığı iş insanı Abdulkadir Akboz, Av. Mehmet Şerif Aydın ve siyasetçi Vahit Güvensen’in bugün akşam saatlerinde Ankara’da AK Parti Genel Merkezinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Genel Merkezdeki görüşmeye çağrılan Akboz, Güvensen ve Aydın’ın yanı sıra sonrasında Kutbettin Arzu ve Karadeniz lobisinin desteklediği Suna Kepoğlu da Genel Merkeze davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşmenin ardından AK Parti Diyarbakır il Başkanlığına Av. Mehmet Şerif Aydın atandı.

MEHMET ŞERİF AYDIN KİMDİR?

1979 yılında dünyaya gelen Aydın, 2001 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra, geçtiğimiz yıl Atılım Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yaptı.

1992-1995 yılları arasında Refah Partisi Adana Gençlik Kolları, 2002-2006 yılları arasında AK Parti Bismil Gençlik Kolları, 2012-2013 yılları arasında AK Parti Bismil Seçim İşleri Başkanlığı ve AK Parti Diyarbakır Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapan Aydın, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık yaptı.

“Arap Baharı ve Mısır’da Yansımaları” isimli yayınlanmış yüksek lisans tezi, “Şanghay İşbirliği Teşkilatı”, “ABD Hegemonyası”, “Soğuk Savaş ve Türkiye”, “20. yy Türk Dış Politikası”, “Orta Doğu’da Yeni Güç Dengeleri” ve “Menderes’ten Erdoğan’a Muhafazakar Demokratlık” isimli makale çalışmaları bulunan Aydın evli ve 5 çocuk babasıdır.

Bu haber 1729 kez okundu.
Diyarbakır - 21:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.