13° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kollarına Melikoğlu atandı

Diyarbakır - 10 Mart 2021 16:12 A A

AK Parti’de siyasi hayatına 2015 Yılında Yenişehir İlçe Gençlik Kolları üyesi olarak başlayan Muhammed Ahmed Mahsum Melikoğlu, AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atandı. Genel Merkez tarafından İl Gençlik Kolları Başkanlığı için uygun görülen Melikoğlu’na, partililerden büyük destek geldi.

Ak Parti 27. Dönem Diyarbakır 9. sıra milletvekili adaylığı da olan Melikoğlu’nun atanmasıyla birlikte sosyal medya da büyük bir hareketlilik yaşandı. Sosyal Medya üzerinden tebrik ve destek mesajları alan Melikoğlu, büyük bir görevi üstlendiğinin farkında olduğunun altını çizerek, Diyarbakır’da gençliği ayağa ve atağa geçirecek projeleri hayata geçireceğini söyledi. Melikoğlu, kendisine güvenenleri ve kendisini bu göreve layık görenleri asla mahcup etmeyeceğinin de sözlerine ekledi.

MELİKOĞLU KİMDİR?

“21.07.1994 Diyarbakır’da doğan Melikoğlu, İlk ve Ortaöğretimini Yenişehir İlköğretim Okulunda, Lise Öğrenimini Diyarbakır Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Melikoğlu, İmam Hatip okuduğu Yıllarda düzenlenen Uluslararası Arapça yarışmaları Şiir okuma yarışmasında 2012 yılında Diyarbakır İl Birinciliği, Bölge İkinciliği ve Türkiye Finalinde Üçüncülük derecelerini elde etti. İl düzeyinde Düzenlenen Hitabet yarışmasında 2013 yılında il birinciliği elde etti. İlahiyat Önlisans mezunudur. Lisan eğitimine Mardin Artuklu Üniversitesinde devam etmektedir.

Ayrıca halen 19 Mayıs Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü Uzaktan Eğitimi ve Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümlerinde eğitimine devam etmektedir.

AK Parti’de siyasi hayatına 2015 Yılında Yenişehir İlçe Gençlik Kolları üyesi olarak başlamış,

2016 Yılında İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu olarak devam etmiştir. Melikoğlu sonrasında İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı Sosyal Politikalar Biriminde Görevini sürdürmüştür.

Yaklaşık 1 Yıl olarak bu görevi yaptıktan sonra Teşkilat Başkanlığı Görevine getirilmiştir. 2016-2018 tarihine kadar Teşkilat Başkanlığı Görevini sürdürmüştür. 2016 yılında Hain Darbe Girişiminden sonra yaklaşık bir ay boyunca Milletimizin tutmuş olduğu Milli İrade Nöbetlerinin tüm organizasyon Vive sahne sunumunu sabahlara kadar sürdürdürmüştür”

Bu haber 807 kez okundu.
Diyarbakır - 16:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.