-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti Eğil İlçe Başkanı Mehmet Zeki Uçar oldu

Diyarbakır - 24 Temmuz 2020 09:08 A A

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir tarafından Eğil İlçe Başkanlığı’na Mehmet Zeki Uçar atandı. Uçar, İl Başkanı Süleyman Serdar Budak ile gittiği Genel Merkezde mazbatasını Erkan Kandemir’in elinden aldı.

Mazbatasını aldıktan sonra bir açıklama yapan AK Parti Eğil İlçe Başkanı Mehmet Zeki Uçar, siyasetin bir bayrak yarışı olduğunu ifade ederek,  “AK Parti, milletin partisidir. Milletimizin bize emanet ettiği davayı sahiplenmek ve en yükseğe çıkarmak için üstlendiğimiz görevlerde en iyisini yapmanın gayreti içinde olacağız. İnşallah yine bir ve beraber olarak bu kutlu davada çalışacağız.” diye konuştu.

Mehmet Zeki Uçar, 16 yıldan bu yana Eğil’de AK Parti çatısı altında siyaset yapıyor. Aynı zamanda iş insanı olan Uçar, genç ve idealist birisi.

MEHMET ZEKİ UÇAR KİMDİR?

“1976 yılında Eğil İlçesinde doğan Uçar, İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Diyarbakır’da tamamladı. 1998 yılından bu yana Ticaretle uğraşan Uçar, ilk siyasi çalışmalarına da 2004 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başladı.

2013-2017 yılları Arası AK Parti Eğil İlçesi Yönetim Kurulu Üyeliği ile siyasi hayatına devam eden Uçar, 2018-2019 Yılları Arasında ise AK Parti Eğil İlçesi Siyasi Hukuk İşleri Başkanlığını yaptı. 2019 yılından bu yana da Eğil İlçe Başkan Vekilliği görevini yürüten Uçar, Zazaca ve Kürtçe biliyor. Uçar, evli ve 3 çocuk babası”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1834 kez okundu.
Diyarbakır - 09:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.