27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

AK Parti Eski İl Başkanı Aksoy, Erdoğan’ın sözlerini eleştirdi!

Diyarbakır - 21 Eylül 2019 15:55 A A

AK Parti Diyarbakır eski İl Başkanı Baki Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Listelerde Ömerleri görmek istiyorum’ sözü üzerinden Egemen Bağış’ın Çekya Büyükelçiliğine atanmasını eleştirdi.

AK Parti, 24 Haziran seçimleri için milletvekilliği listeleri üzerine yoğunlaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Listelerde şehrin Ömerlerini görmek istiyorum. Bana onları bulun, getirin. Listeleri onlardan oluşturacağız” sözleri tartışılmaya devam ediyor.

 AK Parti Diyarbakır eski İl Başkanı Baka Aksoy, sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Ömerleri bulun’ sözlerine espirili bir dil ile yanıt verdi.

Aksoy, “Günlerdir sayın cumhurbaşkanımız Ömerleri arıyordu. Nihayet bir Ömer bulundu. Milletce sevindik. Zira Ömerleri bulmak malumunuz öyle kolay olmuyor. Medyadan öğrendiğimiz kadarıyla Eski bakan sayın Egemen Bağış Çekya ‘ya büyükelçi olarak atanmış. Hem Çekya’nın hem de bizim gözümüz aydın. Artık diyarı İslamın bir Ömeri oldu.

Bu atanma vesilesiyle Sayın cumhurbaşkanımızın “Bana Ömerlerleri bulun” diye feryad-ı figan eylemesindeki maksat anlaşılmış oldu. Anladık ki sayın cumhurbaşkanımızın “Bana Ömerleri bulun” demesindeki kastı bana sayın Egemen Bağış kalibresindeki insanları bulun demek olduğu bu vesileyle öğrenmiş bulunduk. Ey ahalli gözümüz aydın, duyduk duymadık demeyin elhamdülillah aranan Ömer bulunmuştur” paylaşımında bulundu.

Bu haber 2319 kez okundu.
Diyarbakır - 15:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.