29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti İl Başkanı Aydın, Bosna Hersek’te

Diyarbakır - 6 Mayıs 2021 15:58 A A

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmed Mahsum Melikoğlu ile beraber Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Saraybosna’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na eşlik eden Aydın, önce Kovaçi Şehitliği’ni, ardından Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret etti. Daha sonra 16. Yüzyılda kurulmuş olan Osmanlı Dönemine ait Başçarşı’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Tarihi Gazi Hüsrev Bey Camisi ziyareti sırasında Aydın, yerel cemaat ile bir araya gelerek Saraybosna-Diyarbakır gönül birlikteliği hakkında açıklamalarda bulundu. Neretva Nehri üzerinde bulunan tarihi Mostar Köprüsü’nde Diyarbakır Kadayıfı dağıtan Ak Parti heyeti, son olarak tarihi Blagay Tekkesi ziyareti ile Saraybosna gezisini sonlandırdı.

Ak Parti heyeti, Bosna Hersek’te bulunduğu süre boyunca her akşam yerel halktan bir ailenin evine konuk oldu. İftarını konuk olduğu evlerde açan Aydın, misafir olduğu evin sokağına Diyarbakır’ımızın yöresel lezzetlerinden olan Ciğer ve Kadayıf ikramında bulundu.

Aydın, ziyareti sırasında; Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ile de görüşüp aynı zamanda Diyarbakır’a şampiyonluk getiren Diyarbekirspor formasını da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na hediye etti.

Bu haber 1621 kez okundu.
Diyarbakır - 15:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.