28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti İl Başkanlığı için 46 isim yarıştı!

Diyarbakır - 12 Şubat 2021 18:53 A A

Serdar Budak’ın görevi bıraktığına yönelik açıklamasının ardından AK Parti’de kongre süreci başlarken, Başkanlık için adeta aday adayı patlaması yaşandı. Bugün yapılan Parti’nin temayül yoklamasında 46 aday yarıştı.

İl Kadın Kolları, 17 İlçe Teşkilat Başkanı ve Kadın ile Gençlik Kolları Başkanlarında değiş operasyonu gerçekleştiren AK Parti Diyarbakır’da İl Başkanlığı için de, değişim startı verdi. Önceki gün, Ankara’ya çağrılıp görevi bırakması yönünde tebligat yapılan Süleyman Serdar Budak’ın, bir gün sonra AK Parti İl Kongresinde “aday olmayacağını” yazılı açıklamasının ardından, Parti’de İl Başkanı arayışı ve heyecanı başladı.

46 KİŞİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURDU

AK Parti Diyarbakır kulisleri başta olmak üzere Ankara ve Parti Genel Merkezi ile Milletvekillerinin bürolarında yoğun bir hareketlilik ve görüşme trafiği yaşanırken, dün itibariyle aday adayı başvuruları kabul edilmeye başlandı.

TEMAYYÜL YOKLAMASI YAPILDI

İl Başkanlığı için, İl Teşkilatına ve AK Parti Genel Merkezine çok sayıda kişinin dün itibariyle aday adayı başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Diyarbakır ve Ankara’dan başvuranların sayısının 46’yı buldu.

Başvuru süresinin çok kısa süre tutulmasının ardından bugün İl Başkanlık binasında temayül yoklaması yapıldı. İl Başkan adayını belirlemek üzere, Parti Genel Merkezinin belirlediği bir kurul tarafından, “aday adaylarının temayyüle tabi tutuldu. Bugün yapılan Temayyül yoklamasına İl, Merkez ve İlçe Başkanları ile Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ile Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

ANKARA’DA KULİSLER BAŞLADI!

Oldukça sönük geçen temayyül yoklamasın geçen isimler daha sonra Parti Genel Merkezine davet edilerek, birebir görüşmeler yapılacağı daha sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a üç ismin sunulacağı konuşuluyor. Aday adayı başvurusu yapan bazı kişiler ise dün itibariyle, Parti merkezi ile Milletvekillerinin bürolarında görüşme trafiği içerisine girip destek talebinde bulunmaya başladı.

ESKİ VEKİLLER AĞIRLIKTA

Buarada AK Parti kulislerinde İl başkanlığı için ismi geçen kişiler arasında eski milletlerinden Kutbettin Arzu, Galip Ensarioğlu ile MYK üyesi ve Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Alattin Parlak, Suna Kepoğlu’nun isminden söz ediliyor.

İSİMLER DEĞİŞMEDİ!

İşte, Diyarbakır İl Başkanlığı için AK Parti’ye başvuran 46 kişinin isimleri;

İş insanı A.Aziz Özkılıç, Abdulhadi Akaydın, Abdulkadir Kaya, Abdulvahit Güvensen, Adil Aydın, Ahmet Aydın, Ahmet Fikret Öcal, Ahmet Ok, Atilla Kaymaz, Ayşegül Çepik, Aziz Polat, Berrin Kaya, Cemal Natık Toy, Cevdet Nasıranlı, Dilek Tunç, Av. Enes Akdemir, Fahrettin Turhan, Fatma Biçer, Fehmi Kardeşoğlu, Güner Dündar, Hasan Saçkın, Haşim Oruç, Hayri Yağmur, Hüseyin Cengiz, İbrahim Yumlu, İsmail Aslan, İsmail Demir, Kutbeddin Durucan, Mehmet Ali Dündar, Mehmet Ali Kırsaçlı, Mehmet Karakaş, Muhammed Şerif Aydın, Mustafa Piyale, Mürsel Kikizade, Salim Çakar, Songül Konur, Şükran Akıcı, Tahsin Arslan, Tuba Nergiz, Yakup Çelik, Yunus Memiş, Zeki Aktan, Zeyneydin Yaman ve Zülküf Aydın”

Sait BAYRAM’ın özel haberi

Bu haber 1705 kez okundu.
Diyarbakır - 18:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.