Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti İlçe Başkan adaylıkları için başvurular başladı

Bağlar - 13 Ağustos 2020 09:19 A A

Diyarbakır’da istifa eden 12 İlçe başkanının yerine atama yapılacak

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, istifa eden 12 İlçe başkanının yerine atama yapacak. İl örgütü, atama yapmak için başvurularının başladığını duyurdu.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, geçtiğimiz günlerde AKP Genel Merkezi’nin 12 ilçe başkanının istifasını istediğini duyurmuştu. İstifası istenen Bağlar, Bismil, Çınar, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kulp, Lice, Silvan ve Yenişehir ilçe başkanları geçtiğimiz gün görevlerinden istifa etti.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’ndan istifalara ilişkin yapılan açıklamada, “Yaklaşmakta olan ilçe kongreleri sürecinden dolayı ilçe başkanlığının önünü açmak partimize ve teşkilat başkanlığımıza daha rahat bir çalışma ortamı oluşturmak için istifa eden Bağlar, Bismil, Çınar, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kulp, Lice, Silvan, Yenişehir ilçe başkanlarımıza göstermiş oldukları duyarlı davranışlarından ve yapmış oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verilmişti.

12 İLÇEYE ATAMA YAPILACAK

İstifaların ardından Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, koltuğu boşalan başkanların yerine atama yapılacağını duyurdu. Duyuruda, İlçe başkanlıkları için başvuruların İl örgütüne yapılması istendi.

Bu haber 1272 kez okundu.
Bağlar - 09:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.