27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

AK Parti Kadın Kolları 4 aydır ‘Başkansız’!

Diyarbakır - 1 Ekim 2019 17:59 A A

AK Parti Kadın Kolları Güzel Kizoğlu’nun bir paylaşımından dolayı Haziran ayında görevden alınmasının ardından boş kalan Kadın Kolları Başkanlığı için 28 aday adayı olmasına rağmen halen atanmaması dikkat çekti.

12 Temmuz’da Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı için başvuruların alınmasının ardından 4 ay geçmesine rağmen halen atama yapılmaması, İl Teşkilatının ve Milletvekillerinin bir isim üzerinde dayatması tabandan büyük tepki görüyor.

İddialara göre, Kadın Kollarına Başkan atamamasının altında AK Parti İl Teşkilatının ve Milletvekillerinin İl Başkan Yardımcısı Müzeyyen Kaya ismi üzerinde dayatması.

AK Parti İl Başkanı Serdar Budak, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve Ebubekir Bal’ın halen AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı görevini Müzeyyen Kaya’nın Kadın Kolları Başkanı olarak istemesi Kadın kolları başkanlığına aday olanlar ve parti tabanında tepki görüyor. Genel Merkez’in tabandan gelen tepki üzerine Kaya’nın Başkanlığına onay vermediği ileri sürüldü.

Kaya’nın aday olması durumunda özellikle İl ve İlçe Kadın kolları üyelerinin istifa edebileceği konuşuluyor. Adını vermek istemeyen İlçe Kadın Kolları Başkanları, Kaya’nın atanması durumunda kendisiyle çalışmayacaklarını ifade ederek, Genel Merkezin hassasiyetlerini dikkate almasını istediler.

Bu arada, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Recep Çelik de, Kadın kolları başkanının en kısa  sürede atamasının yapılacağını söyledi.

Bu haber 1490 kez okundu.
Diyarbakır - 17:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.