Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti MKYK Üyesi Parlak’a bir görev daha

Diyarbakır - 4 Mayıs 2021 15:19 A A

AK Parti Güneydoğu Anadolu Bölge Teşkilat Koordinatörlüğünü büyük bir başarıyla yürüten Alaattin Parlak, MKYK’ya girdikten kısa bir süre sonra AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un yardımcılığına atandı.

AK Parti AK Parti Güneydoğu Anadolu Bölge Teşkilat Koordinatörlüğünü büyük bir başarıyla yürüten Alaattin Parlak’a AK Parti, 7’nci Olağan Kongresi’yle Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyeliği atanmasının ardın yeni bir göreve atandı. AK Parti Güneydoğu Anadolu Bölge Teşkilat Koordinatörlüğünü görevini büyük bir başarıyla yürüten Parlak, MKYK üyesi olarak atanmasının ardından bölgede, yaptığı ziyaretlerin ardından Güneydoğu Anadolu Bölgesi Teşkilat Koordinatörlüğüne atandı.

Yıllardır bölgede özellikle yaptığı sivil toplum kuruluşları çalışmalarıyla bölgeye hiç de yabancı olmayan Alaattin Parlak hiç vakit kaybetmeden Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki AK Parti teşkilatlarını ziyaret etmeye başladı.  Bölge halkı tarafından yardımseverliği ve mütevaziliği takdir toplayan sayın Alaattin Parlak ziyaret ettiği bölge il ilçe teşkilatlarının 2023 vizyonu için birlik ve beraberliğe çağırdı. Parlak, MKYK üyeliği ve Koordinatörlük görevin yürütürken bu görevlerinin yanında yeni bir göreve atandı.

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan genel başkan vekilliği iş ve işlemlerinin düzenlenmesi ve verimli yürütülmesi için uygun gördüğü bir liste hazırladı. Kurtuluş, MKYK Üyesi ve AK Parti 27. Dönem Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, MKYK Yedek Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, MKYK Üyesi Alaattin Parlak, 26. ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Hasan Turan, 27. Dönem İstanbul Milletvekili İffet Polat, 27. Dönem Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, 26. ve 27. Dönem Sinop Milletvekili Nazım Maviş’ten birinin Genel Başkanvekili Yardımcısı olması talebiyle Cumhurbaşkanına sundu.

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sunulan görüşte, “Makamınızca da uygun görüldüğü takdirde Parti Tüzüğümüzün 79’uncu maddesi uyarınca, adı geçenlerin Genel Başkanvekili Yardımcısı olarak görevlendirilmesini olurlarınıza arz ederim” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı değerlendirmelerin ardından kendisine sunulan isimler arasında Parlak’a olur verdi. Erdoğan’ın oluruyla Parlak, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un yardımcılığına getirildi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 697 kez okundu.
Diyarbakır - 15:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.