28° Açık
  • EURO
  • DOLAR

AK Parti MYK Üyesi Parlak’tan iddialara sert tepki

Diyarbakır - 13 Şubat 2020 11:16 A A

AK Parti MYK Üyesi ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Alaattin Parlak, Ulusal bir gazetede yayımlanan ve kendisine ithaf edilen mesnetsiz suçlamalarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Parlak, yazılı açıklamasında görüşlerini şöyle dile getirdi:

‘Bugün ulusal yayın yapan bir gazetede, ‘Diyarbakır’da Neler Oluyor?’ başlıklı bir haberde, şahsımın da geçtiği ve ‘İktidar Partisi Bölge Sorumlusu A.P.’nin de katıldığı bir dizi toplantı ve görüşmelerde’ diye başlayan ve gerçekle hiç alakası olmayan, tamamıyla yalan ifadelere yer verilmiştir. Her şeyden önce, gerçek dışı ve tamamen ısmarlama ve düzmece bir haber olduğunu kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Haberin bir bölümünde ‘İktidar partisi Bölge Sorumlusu A.P’nin katıldığı bir dizi toplantı ve görüşme sağladığı, bu toplantının Diyarbakır Radisson Blue Otelinde gerçekleştiği ve bu toplantı sonucunda bir operasyon ile gözaltına alınanların serbest bırakıldığı yönündeki haberler, tamamen iftira ve yalandır.

“BU HABERİ YAZDIRANLARI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

“Çamur at izi kalsın” zihniyetiyle bu haberi yazanları, yazdıranları, aracı olanları, Alemlerin Rabbi, Adaletin yegâne sahibi Allah’a havale ediyorum. Şunu belirtmek isterim ki, Diyarbakır Radisson Blue Otelinde yapılan toplantı, basına açık olarak yapılmıştır. Toplantıya diğer katılımcılar gibi ben de davet edildim.

“ŞAHSIM ÜZERİNDEN AK PARTİ YIPRATILMAK İSTENMEKTEDİR”

Kaldı ki, toplantının gündemi ‘Yeni Dünya Düzeninde Türkiye İçin Riskler ve Fırsatlar’ projesi kapsamında “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değerlendirmesi” ve “TRT’nin Küresel ve Bölgesel Ekonomi-Politikte Rolü” gibi konuları içermekte ve yaklaşık 60 kişinin katıldığı, bir hayli geniş katılımlı bir toplantı icra edilmiştir. Bu toplantıda, söz konusu yalan haberde belirtildiği gibi, ‘Öğretmen Evi ile ilgili’ herhangi özel görüşme yapılmadığı gibi, konuya ilişkin bir konuşma, görüşme veya fikir dahi beyan edilmemiştir. Bu süreçte ve daha öncesinde hiç kimse ile bu konuda ne bir görüşmem nede bir telkinim olmamıştır. Yapılan operasyonun öncesi ve sonrası ile ilgili yakından veya uzaktan herhangi bir ilgim bulunmamaktadır. Bu haber şahsımın yıpratılmasına ve siyasi geleceğime zarar vermeye yönelik bir algı operasyonudur. Kanuni ve hukuki haklarım saklı kalmak kaydı ile açıklama yapmayı zaruri görüyorum. Gerçek dışı ve tamamen yalan içerikli bu haber üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Avukatlarım bu gerçek dışı haberi yazanlar hakkında yasal süreci başlattılar”

PARLAK’A DESTEK ÇIĞ GİBİ

Öte yandan, görüşlerini dile getiren vatandaşlar ise, facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde görüşlerini dile getirerek, Alaattin Parlak ile ilgili haberin gerçek dışı olduğunu belirttiler. Aralarında muhtelif Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri, vatandaşlar, Alaattin Parlak’a destek mesajları vererek, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını dile getirdiler.

Bu haber 2038 kez okundu.
Diyarbakır - 11:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.