33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti Vekil Bal: ‘Halkımız için çalışıyoruz’

Diyarbakır - 1 Aralık 2019 17:23 A A

2 Dönemden AK Parti Diyarbakır Milletvekilliği yapan Ebubekir Bal, halktan büyük taktir görüyor. Taziye, düğünleri aksatmayan, bürosunda her gün onlarca vatandaşı dinleyen Bal, vekil seçilmesine rağmen halktan kopmuyor.

Bazı vekiller gibi Ankara yerine Diyarbakır’da adeta karargah kuran Vekil Bal, vatandaşların sorunlarına çözüm arıyor. Meclis’teki bürosunda da hemen hemen her gün onlarca Diyarbakırlı hemşerisini ağırlayan ve dertlerine derman olan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Bal’ın davranışı takdir görüyor.

4 BİNE YAKIN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Daha önce Ticaret Borsası Başkanlığı yürüten, Diyarbakır’daki yatırımlarda 4 bin’e yakın vatandaşı istihdam eden Ebubekir Bal, dışarıdan yeni yatırımların önünü açmak için de Ankara-Diyarbakır arası mekik dokuyor. Otomotiv, sağlık, gıda ve Tekstil alanında yatırımları bulunan girişimci ve işadamı Milletvekili Ebubekir Bal, Diyarbakır ekonomisine katkı sunmak için gerek Meclis’te ve gerekse de hükümet nezdinde girişimlerini sürdürüyor.

HALKIN SORUNLARINA MERHEM OLUYOR

Diyarbakır’ın ekonomisine katkının yanı sıra tanıtımına da ön ayak olan ve yapılan etkinliklere her defasında katkı sunan Bal, Diyarbakır’da iş camiası tarafından da büyük bir destek görüyor. Vekilliği dönemde köy köy, belde belde, ilçe ilçe geçen Ebubekir Bal, ziyaret ettiği yerlerde halkın sorunlarına merhem olmaya gayet ediyor. Vatandaş ile birebir görüşme fırsatı veren AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, teşkilat içinde de oldukça sevilen bir siyasi kişilik.

Siyasi kişiliğinin yanı sıra işadamı, tüccar ve çiftçi kişiliğiyle de ön plana çıkan Bal, tüm mesaisini Diyarbakır’a yatırım için harcıyor.

”ASLA AYRIM YAPMAYACAĞIZ”

Her fırsatta geldiği Diyarbakır’da AK Parti Hükümetinin icraatlarını anlatan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Diyarbakır’da şu anda yapımı devam eden ve büyük bölümü tamamlanan çevre yolundan bahsederek, “Havaalanı tarafı da bittikten sonra muazzam olacak. Böyle bir yol Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. AK Parti döneminde Diyarbakır’a yapılan hizmet hiçbir kente yapılmamıştır. Bağlar Belediyemizin bu tesisi ve hizmeti birçok açıdan değerlidir. Diyarbakır’a özgü bazalt taşını dünyanın en kaliteli ve uzun ömürlü asfaltına çevirerek hem kendi bölgesine hem diğer bölgelere hizmet edecek. İşsizliği önlemenin yolu üretimdir. Bunun gibi kaynaklarımızı hayata geçirdiğimiz zaman üretime, istihdama ve ekonomiye büyük katkı sağlamış olacağız.

“4 YILDA DİYARBAKIR BÜYÜK BİR DEĞİŞİME İMZA ATACAK!”

Medyaya yansımıyor belki ama büyük bir sosyal belediyecilik örneği sergiliyor. Büyük projeleri hayata geçirmeye çalışıyor. Yoksul ailelere gıda yardımları yapıyor. Belediyeler olarak Diyarbakır’a hizmet yapacağız. Asla ayrım yapmayacağız. 4 yılda Diyarbakır büyük bir değişime imza atacak” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Bu haber 1997 kez okundu.
Diyarbakır - 17:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.