Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti’de 12 aday üzerinde anlaşma sağlandı!

Diyarbakır - 28 Aralık 2018 11:34 A A

AK Parti’de Diyarbakır merkez ve taşra ilçelerindeki belediye başkan adaylarıyla ilgili süreçte gelişmeler sürüyor. 12’ye yakın Belediye Başkan adayı üzerinde anlaşma sağlanırken, aralarında merkez Bağlar ve Yenişehir ile Bismil’de aday belirleme çalışmaları sürüyor. Bu arada, Eski vekillere bazı merkez ilçe belediye başkan adaylıkları için teklif götürüldüğü öğrenildi. Adayların resmi olarak açıklanması için Ocak ayı bekleniyor.

Öte yandan, uzatılma gerekçesinin altında başkan adaylığı yapacak kriterlere sahip isimlerin bulunmaması olarak değerlendirildi.

31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimlerle ilgili siyasi partilerde hareketlilik sürerken, AK Parti Diyarbakır’da, İlçe belediye başkan adaylarını belirleme konusunda titiz davranıyor. 127 aday adayının başvurduğu partide, aday belirlemede konusunda gerekli görüşmeler devam ederken, 12 İlçe belediye başkan adayı üzerinde anlaşma sağlandığı öğrenildi. Aralarında Bismil, Yenişehir ve Bağlar İlçe belediye başkan adaylarının belirlenerek, 17 ilçe adayı listesine son şeklin önümüzdeki günlerde verilmesi bekleniyor.

ESKİ VEKİL VE İL BAŞKANLARINA ADAYLIK TEKLİFİ

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için halen kayyum olarak görevde olan Cumali Atilla’da karar kılan AK Parti’nin merkez ve taşra ilçelerindeki adaylarıyla ilgili eski Diyarbakır Milletvekilleri ve İl başkanlıklarına teklif götürüldüğü bildirildi. AK Parti’ye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, teklif götürülen eski vekillerin düşünmek için süre istediği bu yüzden adayların belirlenmesinin Ocak ayına kaldığı belirtiliyor.

İSTENİLEN KRİTERLERE SAHİP ADAY BULUNAMIYOR İDDİASI!

Bu arada, iddialara göre, adayların belirlenmemesinin en büyük nedenleri arasında başkan adaylığı yapacak kriterlere sahip isimlerin bulunmaması olduğu ifade edildi.

ADAY ADAYLAR HEYECAN İÇİNDE BEKLİYOR

Bu arada Ankara’da oldukça hareketli saatler yaşanıyor. Diyarbakır Milletvekilleri ve AK Parti Genel Merkezi yetkilileri arasında sık sık toplantılar yapılırken, aday adayları da büyük bir heyecan ile adayların açıklanmasını bekliyor. Ancak alınan duyumlara göre, AK Parti’nin beklenilenin aksine oldukça sürpriz adaylarla seçime gideceği tahmin ediliyor.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Bu haber 2463 kez okundu.
Diyarbakır - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.