Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti’de gözler 24 Aralık’ta!

Diyarbakır - 19 Aralık 2018 11:22 A A

Yerel seçimlere 3 ay kala Diyarbakır’da AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesi adayı dışında açıklanan resmi aday yok. AK Parti’nin 24 Aralık’ta adayları belirleyeceği öğrenilirken, aday adaylarındaki heyecan da giderek artıyor.

AK PARTİ’DE ADAYLAR 24 ARALIK’TA BELİRLENECEK!

Yaklaşık 127 aday adayının müracaat ettiği AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan adayının dışında henüz resmi olarak netleşen İlçe belediye başkan adayları bulunmuyor. Gayri resmi bilgilere göre, AK Parti’nin Lice, Kulp, Çermik ve Kocaköy’de adayları belli olurken, merkez ilçe olmak üzere diğer ilçelerde henüz resmi olarak netlik yok. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker’in, adayların belirlenmesi için yoğun bir çalışma temposu içerisinde girdiği öğrenilirken, aday adayları arasında belediye başkan adaylığı kriterlerine haiz kimsenin bulunmaması nedeniyle aday belirleme süresinin sürekli değiştiği ileri sürülüyor.

ESKİ VEKİLLER ADAY GÖSTERİLEBİLİR

Net olmayan bilgilere göre, Diyarbakır eski milletvekillerinin de merkez ilçe belediyelerinde aday gösterilebileceği, bunun için görüşmelerin halen devam ettiği, en fazla başvurunun yapıldığı Ergani, Eğil ve Hani’de aday belirleme konusunda büyük sıkıntı yaşandığı öğrenildi. 25 aday adayı ile Diyarbakır’da en fazla başvurunun yapıldığı Ergani’de Kenan Taş’ın isminin sıkça gündeme geldiği konuşuluyor. Bu arada, aday belirlemede mülki idari amirler, STK’lar, Kanaat önderlerinin de görüşlerine büyük önem verildiği öğrenildi. İlçe Belediye Başkan aday adayları nefeslerini tutmuş, 24 Aralık’ta yapılacak açıklamayı beklemeye koyuldu.

AK PARTİ GENEL MERKEZİNDE DEĞERLENDİRMELER SÜRÜYOR

AK Parti Genel merkezin aday belirlemesine yönelik değerlendirmelere devam ettiği belirtiliyor. Partinin ilgili organları tarafından hazırlanan listelerin Diyarbakır Milletvekillerinin de görüşü alınarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son şeklini verdikten sonra kamuoyuna açıklanacağı konuşuluyor. Daha önceki seçimlerde gösterilen adaylarla ilgili eleştiriler getirilmiş olması ve özellikle 24 Haziran’daki genel seçimlerde istenen sonuçların alınmamış olması gibi nedenlerle bu kez adaylık için titiz değerlendirmeler yapıldığı dile getiriliyor.

Bu haber 2234 kez okundu.
Diyarbakır - 11:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.