11° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

AK Parti’den ‘Gönüllerimiz Buluşsun’ etkinliği

Diyarbakır - 22 Şubat 2020 16:59 A A

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları tarafından ‘Gönüllerimiz Buluşsun’ etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Diyarbakır’daki Sivil Toplum örgütleri temsil eden kadınlarla bir araya gelen İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, AK Kadınlar olarak bugüne kadar birçok projeye imza attıklarının altını çizerek, kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda güçlenmesini sağlayacak yeni projelerimizi de hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları tarafından, ‘Gönüllerimiz Buluşsun’ konulu bir etkinlik düzenlendi. Kentteki bir otelde düzenlenen etkinliğe, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı/Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat , 25. Dönem Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Dürdane Beyoğlu, AK Parti İl Başkanı Serdar Budak’ın eşi Remla Budak, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal’ın eşi Nesrin Bal, Necla Hattaboğlu, STK’larda görev yapan kadın üyeler ve Kanaat önderleri katıldı.

AK PARTİ İLE BİRLİKTE KADINLAR DEZAVANTAJLI KONUMLARINI AVANTAJA ÇEVİRDİ

Etkinlikte konuşan AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik açıdan son derece çalkantılı bir dönemi olan 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, 18 yıldır tek başına iktidar konumunu sürdürdüğünü hatırlatarak, “AK Parti’nin başarısındaki en önemli unsur, Türkiye’deki dönüşüm ve çizdiği yol haritasıdır. AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından günümüze kadar, toplumun yarısını oluşturan kadınların sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi ve toplumsal alandaki dezavantajlı konumlarını avantaja çevirmek için gerek mevzuat, gerekse toplumsal reform sayılacak pek çok adım atmıştır. Bu adımları; kadın haklarının genişletilmesi, karar alma mekanizmalarındaki etkinliklerinin arttırılması, eğitim kalitelerinin arttırılması, her alanda pozitif ayrımcılığın sağlanması, istihdamlarının arttırılması gibi daha pek çok şekilde sıralayabiliriz” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KADINLARIN SİYASET OLMASI İÇİN TEŞVİK ETMİŞTİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınların siyaset mecrasında olması yönünde her zaman teşvik edici ve destekleyici olduğunu vurgulayan Kaya, “Şahsım ve yönetim kurulu üyelerim, İlce başkanlarım ve teşkilat mensuplarımız da bu gayret ve samimiyetle, partimizin kucaklayıcı, ötekileştirmeyen felsefesi ile hayırlı hizmetlerde yarışan Ak Kadınlar olarak bu kutlu yolda her daim yürüyecektir” dedi.

“KADINLARIN SİYASAL, SOSYAL VE EKONOMİK ALANLARDA GÜÇLENMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Kaya, AK Kadınlar olarak bugüne kadar birçok projeye imza attıkları gibi, kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda güçlenmesini sağlayacak yeni projeleri de hayata geçirmeye devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Kitap okuma alışkanlığı edinmeyen kadınlarımızın bu alışkanlığı edinmelerini sağlayacak kitap okuma günleri yapıyoruz. Bağımlılıkla mücadele kapsamında başlattığımız bilinçlendirme çalışmamızda 17 ilçemizde 2 bin 500 kadına ulaşmayı hedefliyoruz. 23 Şubat’ta başlayacak olan Siyaset Akademisine ilk defa 160 kadının kaydını yaparak kadınlarımızın siya-setle daha çok yakınlaşmasını hedefliyoruz. Her hafta sosyal sorunlar üzerine yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek beyin fırtınası çalışmaları gerçekleştiriyor, ortaya çıkan önerileri hayata geçiriyoruz. Kadınların kişisel gelişimlerine katkı sunacak diksiyon, iletişim eğitimleri yine projelerimiz arasında. Kadının ailedeki ve toplumdaki rolünü güçlendirmek için aile eğitimlerimize başlayacağız. Kadınlara yönelik mesleki eğitim programları için çeşitli projeler üretmekteyiz.

“GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ TOPLUM ŞİARI İLE HAREKET EDİYORUZ”

Güçlü kadın, güçlü toplum şiarıyla, kadına her alanda güçlü olduğunu hissettirecek bütün projelere ve çalışmalara açığız. Bu bağlamda Kadim Şehrimiz Diyarbakır’da tüm kadınlara ulaşmak ve herkesle kucaklaşmak asıl hedefimiz. Bugün Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve Kanaat Önderleriyle “Gönüllerimiz Buluşsun” istedik. Kadim şehrimiz Diyarbakır için, gönüllerimizi ortaya koyarak tüm çabamızı sarf edeceğiz. Biz kadınlar olarak değişime önce kendimizden başlayacak ve bunu topluma yayacağız”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 859 kez okundu.
Diyarbakır - 16:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.