15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Partili kadınlardan sokak hayvanlarına destek çağrısı

Diyarbakır - 26 Haziran 2020 07:50 A A

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanlığı, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının beslenmesine dikkati çekmek için “Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak” kampanyasına katıldı.

İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, parti il binası önünde yaptığı açıklamada, sahipsiz, sessiz sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve onlara dikkati çekmek istediklerini belirtti.

Dünyada yaşayanların yalnızca insanoğlunun olmadığında dikkat çeken Kaya, “Bu mavi gezegende bizim kadar Allah’ın yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerin yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli, emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.” dedi.

“KISITLAMALARDA VE SICAĞIN ETKİSİYLE CAN DOSTLARIMIZ BİTKİN DÜŞÜYOR”

Peygamberimizin Hadis-i Şerifini hatırlatarak konuşmasına devam eden Kaya şöyle konuştu:

“Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber sıcak havanın gelmesiyle yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedir. Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor ya da yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallahu Aleyhi Vessellem Hadis-i Şerifinde ‘Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!’ diyerek bizleri uyarmıştır.”

Bu haber 1220 kez okundu.
Diyarbakır - 07:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.