28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Partili Kaya; ‘Evlatlarını almak için direnen annelerin yanındayız!’

Diyarbakır - 4 Şubat 2021 15:23 A A

Partisinin 6. Olağan kongresinde konuşan Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, Evlatlarını teröre kurban veren annelerin, onları geri almak için nöbet tutmaya ve ısrarla sorumlulara, “Kandırdığınız evladımı geri verin!” demeye başladıklarını belirterek, “Bu nedenle kar-kış demeden nöbetlerine devam ediyorlar. Belki aramızda değiller. Ama şunu bilsinler ki, biz kalben onların arasındayız” dedi.

AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Genel kurulu yapıldı. Yenişehir İlçesindeki bir Düğün Salonunda düzenlenen kongreye, Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve Oya Eronat, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, MYK ve MKYK üyeleri, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, Evlatlarını teröre kurban veren annelerin, onları geri almak için nöbet tutmaya ve ısrarla sorumlulara, “Kandırdığınız evladımı geri verin!” demeye başladıklarını ifade ederek, “Hacire Ana’nın başlattığı bu evlat nöbeti bugün 520’ci gününde. Bir tek anneyle başlayan bu kurtarma eylemine bu gün itibarıyla 196 aile katılıyor. Şimdiye kadar 24 evlatlarını terörün pençesinden kurtarmayı başardılar. İnşallah diğerlerini de kurtaracaklar. Bu bir kadın başarısı değil mi? Parayla-pulla, siyasetle işleri yok. Evlatlarını geri istiyorlar. Bu nedenle kar-kış demeden nöbetlerine devam ediyorlar. Belki aramızda değiller. Ama şunu bilsinler ki, biz kalben onların arasındayız. Hem de her zaman. Bu bakımdan onları buradan selamlıyor, bu kutlu yürüyüşlerinde yolları açık olsun diyorum” diye konuştu.

“17 YILDAN BERİ TEŞKİLATIN ÇEŞİTLİ KADEMELERİNDE GÖREV YAPTIM”

Kendisinin 17 yıldan beri teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yaptığını hatırlatan Kaya, “2004’te gençlik kollarına katılarak bu davaya hizmet etme bahtiyarlığına eriştim. 28 Şubatçıların dayattıkları baş örtü yasağı ve katsayı zulmüne maruz kalan binlerce mağdurdan birisi olarak, ülkemde yapılan tüm haksızlıkların karşısında yer almak için Ak Partide, siyasi mücadeleye katıldım. Bu münasebetle katıldığım bu davanın her kademesinde 17 yıldan beri görev yapmaktayım. Son olarak 15 Ekim 2019’da genel başkanımız Sayın Lütfiye Selva Çam’ın tensipleriyle “İl Kadın Kolları Başkanlığı” görevini üstlendim. Yine genel başkanımız ve partimizin bizleri layık görmesiyle bu gün yapılacak kongremizin sonucuna göre, aynı görevime bir dönem daha devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

“BU KUTLU GÖREVİ BİR KEZ DAHA DEVRALTIKTAN SONRA HİÇ YILMADAN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ”

Kaya, Bu kutlu görevi bir kez daha devraldıktan sonra hiç yılmadan canla başla çalışmaya devam edeceğinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Burada bizleri motive eden üç önemli konu var. Birincisi, davamıza olan inancımız. Sahip olduğumuz inanç sayesinde azim ve kararlılığımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Eğer bugün başımız dik, alnımız ak, yüzümüz pak bir şekilde yaşıyorsak, önce Rabbimizin sonsuz ihsanı ve o gün “Bu şarkı burada bitmez” diyen asrımızın lideri, Türk’ün, Kürd’ün, Laz’ın, Zaza’nın, Çerkez’in, Boşnak’ın yani İslam dünyasının iftiharı Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti ile birlikte verdiği mücadele sayesindedir. İşte bugün, inandığımız yolda 2023 hedeflerine başladığımız çalışmalarımız İnşallah 2053-2071 hedeflerimiz için de başlangıç olacaktır. İkincisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve genel merkezimizin bizlere verdiği destek ve önem. Bu destek sayesindedir ki, bugün Ak kadınların sayısı 5 milyonu aşmış, dünyanın en büyük kadın hareketlerinden birine dönüşmüş bulunuyor. Cumhurbaşkanımızın kadınlara gösterdiği özen ve pozitif ayrımcılık sayesinde artık kadınlar siyasetin her alanında kendilerine yer bulma fırsatına sahip olmuştur. Ak Parti hükümeti, toplumun yarısını oluşturan kadınların sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi ve toplumsal alandaki dezavantajlı konumlarını avantaja çevirmek için gerek mevzuat gerekse reformlar ile pek çok somut adım atmıştır.

“AK SİYASETE HER ZAMANKİNDEN FAZLA DUYDUĞU İHTİYAÇTIR”

Üçüncüsü, bölgemizin ak siyasete her zamankinden fazla duyduğu ihtiyaçtır. Herkesin çok iyi bildiği gibi, buralarda terör ve şiddet kol geziyordu. O kadar ileri gitmişlerdi ki, mahalleler gasp ediliyor, kurban eti dağıtan çocuklar katlediliyordu. Yasin Börü’leri hangimiz unutabiliriz ki? HDP’nin tüm bölgemizde kadınlar üzerinden nasıl siyaset yaptığı hepinizin malumudur. Kürt kimliğini, Kürt kadınını özüne yabancılaştırdılar. Nasıl bir Kürt kadını profili çiziyorlar, biliyor musunuz? Dinine, Tarihine, kültürüne tamamen yabancı; eline silah alıp kardeş katili olması gereken bir profil çiziyorlar Bizler HDP siyasetinin yetiştirdiği, ölmek ve öldürmek üzere yetiştirilen, doğasından oldukça kopuk militan bir kadın ruhunu reddettik. Bizler provakatif bir siyasetin, kadının doğasına ne kadar büyük bir ihanet olduğunun farkındayız. Bizler Ak siyasetin mektebinde yetişenler olarak, İçi boşaltılmış, Kürt kadını söylemine yaşayarak ve yaşatarak mana yüklemeye geldik.

“BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ KURMAYI TERCİH ETTİK”

Bugün ülkemizde Kürtler Türklerden ayrışmamışsa, bu o dönem yaşayan atalarımızın, yani bizim kendi kararımız, Bu Vatana ve Bayrağa olan bağlılığımızdır. Birinci Dünya Savaşı Yıllarında İngilizlerin ve diğer Batılı güçlerin bütün kışkırtmalarına rağmen Müslüman Kürt atalarımız Osmanlıya ihanet etmediler. Kurtuluş Savaşında bir kenara çekilmediler. Ve Bizler de bugün hep birlikte,  Güçlü sağlık sistemiyle, sanayideki üretimiyle, İHA’larıyla, SİHA’larıyla, uydusuyla, petrol ve doğal gaz arama ve sondaj gemileriyle büyük ve güçlü Türkiye’yi kurmayı tercih ettik. Bu nedenle işimiz çok, diyoruz. Kapı kapı dolaşıp birilerinin zehirlediği dimağlara panzehir olacağız. Tüm bu zehirlenmiş dimağlarla yüz yüze, göz göze ve söz söze gelip “ak siyasetimizi” tüm gönüllerin idrakine sunacağız. Herkes bilsin ki, biz var olduğumuz sürece çocuklarımızın daha fazla zehirlenmesine müsaade etmeyeceğiz. Vatanımız diri ve güçlü olacak. Minareler ezansız, kovanlar balsız, memleket Müslüman ’sız kalmayacak inşallah”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 613 kez okundu.
Diyarbakır - 15:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.