22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Partili Unat, “Herkese eşit yaklaşacağız”

Diyarbakır - 28 Temmuz 2020 10:58 A A

AK Parti Sur İlçe Başkanı Murat Unat, Görev yapacağı süre içerisinde siyasi parti aidiyeti ayırt etmeksizin, bilhassa Sur ilçesi sınırları içerisinde, her türlü insanî hak ve özgürlükler alanı başta olmak üzere, her türlü politik, ekonomik çıkmazları aşma çabası içerisinde olacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi tarafından Sur İlçe Başkanlığına atanan Murat Unat, görevi devraldıktan sonra açıklama yaptı. Unat, Bu süreçte, bu göreve gelmesine destek verip katkı sunan Ailesi başta olmak üzere Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanına, İl Başkanlığına, İl Mebuslarına, tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür etti.

“DÜNYADAKİ TÜM MAKAMLAR VE MEVKİLER ŞAHSIM İÇİN BİRER AKSESUAR HÜKMÜNDEDİR”

Dünyadaki tüm makamlar ve mevkiler şahsı için birer aksesuar hükmünde olduğunun altını çizen Sur İlçe Başkanı Murat Unat, “Aksesuarlar gün gelir kırılır ve beyhude olur; ancak makamlar, koltuklar vasıtasıyla yapılan hayırlı işler, icraatlar, eserler; adeta sadaka-i cariye hükmünde olur ve bunların aksesuarlar karşısında (piyasa) ederi-pahası olmaz. Bu sebeple bizim için makamlar, “milletin efendisi milletine hizmet edendir” bilinciyle, aksesuarlar değil, aksine sorumlulukları ve sınırları itibariyle halka hizmet yolunda araçlar hükmündedir” diye konuştu.

“DİYARBAKIR, BÖLGE VE ÜLKE AÇISINDAN EN ÖNEMLİ MERKEZLERDEN BİRİDİR”

Başkan Unat, Diyarbakır’ın, İstanbul’un Asya ile Avrupa arasında köprü işlevini icra ederek kültürel, iktisadi gibi konularda İki Kıtayı birbirine bağladığı gibi, Doğu ve İstanbul arasındaki kültürel, politik ve sosyolojik geçişkenliğin anahtarı hükmünde olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi:

“Bu bakımdan Doğu’dan İstanbul’a ve buradan Batı’ya açılan köprünün en önemli geçiş havzalarından biridir ve hatta bu havzaların kalbidir Diyarbakır. Diğer bir deyişle Diyarbakır, Mezopotamya ruhunun merkezi, yani bereketli hilalin, toprakların kalbidir. Öyle ki Diyarbakır, bölgemizdeki her türlü politik, sosyolojik ve iktisadi gelişmenin yanı sıra her türlü kültürel yeniliğin de merkezidir. Dolayısıyla Diyarbakır, bölgemiz ve ülkemiz açısından en önemli merkez çevrelerden bir merkezdir.

“DİYARBAKIR’IN MERKEZİ DE SUR İLÇESİDİR”

Ancak her merkezin de bir merkezi olduğu gerçeğinden hareketle, Diyarbakır’ın da bir merkezi vardır ve o da Merkez Sur ilçesidir. Sur İlçemiz, tarihî, mimarî, kültürel yapısı ve turizm açısından şehrimizin kalbi niteliğindedir. Sur; Ulu camii, Hz. Süleyman, Nebi Camii, Kurşunlu Camii, Meryem Ana Kilisesi gibi ibadet mekânlarıyla inanç turizminin; Surları, Hasan Paşa Hanı, Hevsel Bahçeleri (Unesco), Ongözlü Köprü, Dicle Nehri, Eski Cezaevi gibi tarihi yapı ve otantik manzaralarıyla da alternatif turizminin potansiyelini ihtiva eder. Hâlihazırda ilçemizdeki bu potansiyelin aktüel (bilfiil) hale getirilmesi için ulusal ve uluslararası ölçekte tanıtımının yapılmasının vakti ise çoktan gelip geçmiştir”

“HERKESİME EŞİT MESAFEDE OLACAĞIZ”

Başkanlığı süresince; siyasi parti aidiyeti ayırt etmeksizin, bilhassa ilçe sınırları içerisinde, her türlü insanî hak ve özgürlükler alanı başta olmak üzere, her türlü politik, ekonomik çıkmazları aşma çabası içerisinde olacağına değinerek, “100 mahallesi ve 110 bini aşkın nüfusuyla İlçemizin, her türlü sorunlarıyla hemhal olma gayretinde olacağımızı, yani seçim dönemi gelmeden ilçemizin dertleriyle dertleneceğimizi, halka gideceğimizi, sorunlara çözüm odaklı yaklaşacağımızı teyit ve temin ederiz.

“ERDĞAN’IN ÖNCÜLÜĞÜNDE 2023 VİZYONUNA TAŞIMA GAYRETİ İÇERİSİNDE OLACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERİYORUZ”

Ak Parti Sur İlçe teşkilatı olarak; ilçemizi, Üye ve Gönüllülerimizle, İl Teşkilatımızla, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızla koordineli çalışmak suretiyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 2023 vizyonuna taşıma gayreti içerisinde olacağımızın sözünü veriyoruz” diye konuştu.

Bu haber 1627 kez okundu.
Diyarbakır - 10:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.