19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

AK Parti’li Yontürk’ün seçim bürosu açıldı

Diyarbakır - 16 Şubat 2019 11:15 A A

AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Şafak Yontürk’ün Sur İlçesi’ndeki Seçim Bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

İzzetpaşa Caddesi’ndeki Seçim bürosunun açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker ve Oya Eronat, AK Parti İl Başkanı Serdar Budak ve çok sayıda partili katıldı.

Büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirilen açılışta konuşan Sur Belediye Başkan adayı Şafak Yontürk, kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti.

İl Başkanı Serdar Budak ve eski dönem Bakanlardan Mehdi Eker’in açılış konuşmalarından ardından kürsüye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sayın Cumhurbaşkanımızla Sur’a ve Diyarbakır’a defalarca geldik. Diyarbakır’ın bizim gönlümüzdeki yeri çok müstesnadır. Diyarbakır bize çok şeyler öğretti. Biz burda dostluğu, kardeşliği öğrendik. Burada insanlara hor bakmamayı, onları dışlamamayı öğrendik” dedi.

Diyarbakır’da ret, inkar ve asimilasyon politikalarını ayakları altına aldıklarını, kardeşlik hukukunu yükseltmek için dört bir yandan buralara gelerek, kardeşlik hukukunu yüceltmek istediklerini kaydeden Varank, Diyarbakır’ın hizmetkarı olmak için çalıştıklarını aktardı.

“HİZMETİ GETİRMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevlendirilen Cumali Atilla’nın iki yılda kente çok önemli hizmetler yaptığını vurgulayan Varank, şöyle konuştu: “Şehre girdiğinizde o caddeler, parklar, şehrin ışıklandırmaları gerçekten Diyarbakır’ı bölgenin en güzel şehirlerinden biri haline getirdik. Bunu sadece iki yılda ve Büyükşehir Belediyesi’nin 1.2 milyar liralık yatırımıyla gerçekleştirdik. Peki bundan önce ne yapılıyordu? Sizin verdiğiniz vergiler size hizmet için buraya gönderdiğimiz paralar maalesef sizin çocuklarınızı zorla dağa kaçıranlara, Kandil’e aktarılıyordu. Şimdi biz bunun önünü kestik, buralara hizmeti getirmek için uğraşıyoruz. Cumali başkanımızı size tanıtmamıza gerek yok. O zaten gönül belediyeciliği sloganımızın yürüyen bir emsali. Hepinizi çok güzel karşılıyor ve dertleriniz dinliyor. Esnafla görüşmediği gün yok.”

YENİ İSTİHDAM ALANLARI

Kente yatırım ve istihdama devam edeceklerini belirten Varank, İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde tahsisi yapılacak parsellerin imza törenine katılacağını, 56 firmanın 305 milyon liralık yatırım yaparak, 10 bin kişiye yeni istihdam sağlayacağını bildirdi. Arıtma tesisinin yer tahsisini ve ihalesini gerçekleştirdiklerini, böylece 6 bin kişilik yeni istihdam alanı daha sağlayacaklarını vurgulayan Varank, tek amaçlarının AŞ ve işi yükseltmek olduğunu kaydetti. Yeni bir çalışma daha yaptıklarını, bir iş adamı ile bin kişilik bir çağrı merkezi kurulması durumu olduğunu aktaran Varank, yakında bunun müjdesini de Diyarbakır’a vereceklerini belirtti.

Diyarbakır ve Sur ilçesini pırıl pırıl yapmak için çalıştıklarına işaret eden Varank, sadece Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sur’u ihya etmek için 1,5 milyar lira yatırım yaptığına değindi.

“SİZLERE HİZMETKAR OLMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”

Bakan Varank, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz sizlere hizmetkar olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ama bizim daha verimli çalışmamız, daha başarılı olmamız için mutlaka yerelle koordinasyon içinde çalışmamız lazım. Bizler daha önce Diyarbakır’a hizmet etmek istediğimizde burada sizleri temsil ettiğini belirten belediyeciler bizim karşımıza set olmaya çalıştılar. Ama biz inşallah 31 Mart’ta AK Parti’li belediyelerle hem Sur’da hem Diyarbakır’da başa getirerek bizimle tam uyum içerisinde çalışacak yönetimleri Diyarbakır’ımıza kazandırmak istiyoruz. Bunu yapmamazın tek yolu siz değerli kardeşlerimizin bize yardımcı olmasıdır. Biz sizlerin hem oylarına hem de dualarına talibiz.”

Esnafın Sur’da yapılan hizmetlerden memnun olduğunu belirten Varank, “Bizim hem Sur’u hem de Diyarbakır’ı daha ileriye taşıyabilmemiz için sizin 31 Mart’ta oylarınızla bizi desteklemesi lazım. İnşallah sizin verdiğiniz destekle 31 Mart’a büyük bir zaferler hem Sur’dan hem de Diyarbakır’dan müjde bekliyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Varank ve beraberindekiler, seçim irtibat bürosunun açılış kurdelesini kesti.

Bu haber 881 kez okundu.
Diyarbakır - 11:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.