33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Akkul: ‘Eğil İlçesini hep birlikte temiz tutalım’

Diyarbakır - 9 Ocak 2020 15:08 A A

Eğil Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Akkul, ilçenin temiz tutulması için sosyal medya hesabından cep telefonu numarasını paylaştı.

İlçesinin temizliği için vatandaşların kendisini arayıp bilgilendirmesini isteyen Belediye Eşbaşkanı Akkul, halkın talepleri doğrultusunda ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan noktalara yeni çöp kutuları yerleştirdi.

Belli aralıklarla yerleştirilen modern çöp kutuları, ilçenin tarihi yapısına güzel bir görünüm kazandırmanın yanı sıra caddelerin temizliğine de ayrı bir değer katacak.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Eşbaşkan Akkul, şunları söyledi; “Sabah erken saatlerinde ilçe merkezimizde çöp denetimi yaptık. Bundan sonra ilçemizde biriken çöpler olunca lütfen resimlendirip özel numaramdan WhatsApp’tan göndermeniz yeterlidir.”

Çöp kovalarının temiz tutulması için cep telefonunu sosyal medyadan paylaşan Eğil Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Akkul, çevre temizliğine büyük önem verdiklerini belirtti. Eşbaşkan Akkul; “Rutin olarak haftada bir sabah erkende merkez ilçede denetim yapıyoruz. Eğil turizm ilçesi olduğu için çok temiz olmalıdır. Temizlik ekibi kurduk. Bütün çöp konteynerleri değiştirdik. İlçemizin temizliği konusunda gerekli her türlü çalışmayı titizlikle yürüten belediyemiz çevre temizliğine ve ilçemiz estetiğine sahip çıkarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Çevre temizliği anlamında bu gibi görüntü kirliliklerinin önüne geçebilmek ve ilçenin temiz bir görünüme sahip olması için ilçe merkezinde bulunan caddelerde belirli noktalara yeni çöp kovaları yerleştirdik. Eğil’imizin daha temiz olması için şahsıma ait özel cep telefonu numaramı da sosyal medyada paylaştım. Vatandaşlarımızın çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Bu haber 549 kez okundu.
Diyarbakır - 15:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.