33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Akmeşe: ‘Kaybedince kabullenemediler’

Çüngüş - 1 Nisan 2019 21:29 A A

Diyarbakır’ın Çüngüş İlçesi’nde dün yapılan seçimlerde AK Partili Zübeyir Arslanca ile SP adayı Suat Akmeşe yarıştı. Sandıktan SP adayı Suat Akmeşe çıktı.

İddiaya göre olay, AK parti’nin mevcut Belediye başkanı Zübeyir Arslanca’nın iki oğlu ve yakınları, İlçe kıraathanesinde oturan ve kendilerini desteklemeyen SP’li vatandaşlara sopalarla saldırdı. Olayı duyan SP’den yeni seçilen Suat Akmeşe saldırın yaşandığı yere giderek müdahale etmek istedi. Bu kişiler, Akmeşe’ye sopalarla saldırdı. Akşeme başından aldığı darbelerden dolayı yaralandı. Olayda, bir sivil ile bir polis memuru da açılan ateş sonucu yaralandı.

Yaralılar, ambulans helikopterle Diyarbakır’a kaldırılırken, polis İlçede olayların büyümemesi için yoğun güvenlik önlemleri aldı.

KAYBEDİNCE KABULLENEMEDİLER

Saldırı sonrası hastaneye kaldırılan yeni seçilen Başkan Suat Akmeşe Tigris Haber’e konuştu. Akmeşe olayı şöyle anlattı, “Öğretmen evinde tebrikleri kabul ediyordum. Dışarıdan bir olay sesi duydum. Silahları sesleri geldi. Sonra kaymakam bey beni arayarak, olayın büyümemesi için insanları sükunete davet etmemi istedi. Bende tebrikleri yarıda bırakarak dışa çıktım. Arkadan mevcut Ak Parti Belediye  başkanının yeğeni kafama demir parçasıyla vurdu. Bunlar ilçede terör estiriyorlar. İlçede herkesi sindirmişler, belediyeyi yağmalamışlar. Arabalar, betonlar, kepçeler, bütün belediyenin saltanatı ellerinden gitti diye dayanamadılar. Bunu yapan Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca’nın yakınları. Tabi kaybedince tahammül edemedi” bilgisini verdi.

SP’Lİ BAŞKAN: KAZMA İLE SALDIRDILAR

Olayla ilgili konuşan Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, “Mevcut Ak Parti Belediye Başkanının oğulları ve yakınları belediye başkanlığını kazanan Suat Akmeşe ve partililerimize saldırdılar. Başkanımız kafasına aldığı kazma darbesi ile yaralanmıştır” dedi.

Bu haber 588 kez okundu.
Çüngüş - 21:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.