24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Alman Turistlerden Diyarbakır çıkarması!

Diyarbakır - 17 Mayıs 2019 14:26 A A

İki hafta içerisinde Diyarbakır’a 50’şer gruplar halinde 100 Alman Turisti Diyarbakır’a getiren Tur operatörleri, ön yargıları yıkmak için Doğu’nun anlatılanlarla değil, yaşanılanlarla anılması gerektiğini söylediler.

Bölgeye gelen Alman Turistlerin en çok yöre halkının sıcakkanlı tavırlarından ve misafirperverliğinden etkilendiklerini ifade eden Güney Almanya ve Avusturya’da seyahat Acentaları sahipleri Seval Coşkun, Bengü Kayahan ve Ahmet Gülmez, Turlarının en büyük amacı insanlarda Doğu’ya karşı olan önyargıyı yıkmak ve bölgenin turizmini kalkındırmak ve destek olmak olduğunu söylediler.

14 GÜNDE 100 TURİST DİYARBAKIR‘DA

Geçtiğimiz ay 14 günde iki ayrı grup ile 100 Alman turisti Diyarbakır’a getirmeyi başardıklarını ifade eden Tur Operatörleri, Tur esnasında misafirler Diyarbakır, Mardin ve Midyat sokaklarını gezerek, bölgenin zengin tarih ve kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Turistler en çok yöre halkının sıcakkanlı tavırlarından ve misafirperverliğinden etkilendiklerini ifade ettiler.

Turların amacının insanlarda Doğu’ya karşı olan önyargıyı yıkmak ve bölgenin turizmini kalkındırmak ve destek olmak olduğunu ifade eden Turistler, “Bahatur sahibi Hakan Beksari’nın profesyonel tur organizasyonu sayesinde misafirlerimiz ile birlikte unutulmaz anılar biriktirdik. Bir diğer başarımız yanımızda ilk Alman turistimizi getirmiş olmamız. ‘Doğu anlatılmaz, yaşanır’ demiştik ve bunu başarmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz. En kısa zamanda  görüşmek dileği ile” ifadelerinde bulundular.

“ALMANLARI DİYARBAKIR’A GETİRMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Bahatur Sahibi Hakan Beksari ise, Alman turistleri Diyarbakır’a getirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, ‘‘Bizler tarihi kültürü ve eşsiz güzelliği ile ilimizin turizm konusunda hak ettiği konuma gelmesi için tüm bileşenlerimiz ile birlikte topyekûn harekete geçmiş bulunmaktayız. Elimizden gelen her türlü kolaylığı ve desteği misafirlerimize sunup kendilerini ağırlamak mutlu bir şekilde ilimizden ve bölgemizden göndermek bizleri mutlu etmektedir. Bu kent hepimizin ve hepimizde kentimiz için elimizden geleni yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Bu haber 833 kez okundu.
Diyarbakır - 14:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.