28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Amatör Spor Kulüplerinden tepki!

Diyarbakır - 14 Ağustos 2020 10:12 A A

Türkiye Futbol Federasyonunun amatör liglerden Bölgesel Amatör Ligi’ne yükselecek takımlarla ilgili kararları bir türlü verememesi yeni sezon hazırlıklarına başlayamayan amatör kulüplerin tepkisini çekiyor.

Lider olduğu Diyarbakır Süper Amatör Liginden BAL Ligine yükselmeyi bekleyen Diyarbakırspor ve aynı durumdaki kulüpler kararın bir an önce çıkmasını bekliyor.

KARAR AÇIKLANMADI

Profesyonel liglerle ilgili tüm kararları veren Futbol Federasyonu, aylardır amatör liglerden Bölgesel Amatör Ligine yükselme konusunda karar veremedi. TFF Başkan Vekili Ali Düşmez’in başkanı olduğu Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve amatör işler kurulu, yaptığı toplantılarda bu konuyu masaya yatırarak değişik seçenekleri tartıştı ancak karar bir türlü açıklanmadı.

TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, 81 il’den takımların beklediği kararları önümüzdeki birkaç gün içinde vereceklerini açıkladı.

HERKES KARARI BEKLİYOR

Lider olduğu Diyarbakır Süper Amatör Liginden BAL Ligine yükselmeyi bekleyen Diyarbakırspor ve aynı durumdaki kulüpler kararın bir an önce çıkmasını bekliyor. TFF’nin vereceği muhtemel karara göre 52 yıllık efsane kulüp yeni sezon için yol haritasını belirleyerek yönetim oluşturma ve diğer çalışmalara başlayacak. Diyarbakırspor’un BAL Ligine yükselmesi yarım asırlık kulübün yeniden ayağa kalkması adına milat olarak kabul ediliyor. Taraftarlar, takımın BAL Ligine yükselmesinin ilan edilmesi halinde çeşitli etkinlikler yapmayı planlıyor.

Bu haber 708 kez okundu.
Diyarbakır - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.