29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AMEDSpor’un kongresi yine ertelendi

Diyarbakır - 10 Ağustos 2020 09:07 A A

Amed Sportif Faaliyetlerin uzun süredir yapmak istediği fakat bir türlü gerçekleştiremediği olağanüstü genel kurulu bir kez daha ertelendi.

TFF 2.Lig’de küme düşmenin kaldırılması nedeniyle 3.Lige düşmekten kurtulan Amed Sportif Faaliyetlerin olağanüstü kongresi bir kez daha yapılamadı. Coronavirüs önlemleri nedeniyle daha önce bir türlü gerçekleşemeyen kongre, dün bir kez daha yapılamadı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Amed Sportif Faaliyetler Kulübünden, konuya ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yapıldı. Yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Daha önce de belirttiğimiz gibi 4. Olağanüstü Kongremizi yapma yetkisi pandemi genelgesi gereğince İçişleri Başkanlığı iznine tabi tutulduğundan kulübümüz kongreyi yapmak için bakanlığa izin başvurusunda bulunmuştur. Yönetim kurulumuzun daha önce gerekçesini paylaştığı kongre için 4 Ağustos 2020 tarihinde Diyarbakır Valiliği aracılığıyla İçişleri Bakanlığı’na yapılan izin başvurusuna henüz yanıt verilmemiştir. Genelge içeriğinde de belirtildiği üzere spor kulüplerinin gelecek planlamalarının zarar görmemesi için başvurularının ivedilikle yanıtlanması gerekmektedir. Kulüp olarak yapmış olduğumuz izin başvurusuna ivedilikle yanıt verilmesini beklemekteyiz. Başvurumuza yanıt verildiğinde kongremiz gerçekleşecektir.”

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ

Amed Sportif Faaliyetlere yeni bir yönetimi gelmesi için Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Bir türlü yapılamayan kongre nedeniyle, yeni sezonla ilgili hiçbir çalışmanın yapılmadığı kulüpte, endişeli bir bekleyiş devam ediyor.

Amed Sportif Faaliyetlerin olağanüstü genel kurulunun ardından, yeni sezonla ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde başlaması bekleniliyor. Futbolcu ve teknik direktör transferinin yanı sıra yeni sezon hazırlık kampının yapılacağı yerde belli olacak.

Mehmet ÇAKAN’ın Haberi

Bu haber 712 kez okundu.
Diyarbakır - 09:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.