29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Anadolu Sağlık-Sen’den Dr. Asena’nın görevden alınmasına tepki

Diyarbakır - 28 Mayıs 2021 18:06 A A

Anadolu Sağlık-Sen Diyarbakır İl Başkanlığı, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammed Asena’nın hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alınmasının hayret verici olduğunu söyledi.

Yeni görevinde henüz bir yılını tamamlamayan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammed Asena’nın dün akşam saatlerinde görevden alınmasını şaşkınlıkla karşıladıklarını belirten Anadolu Sağlık-Sen Diyarbakır İl Başkanlığı, konuya ilişkin yayımladığı yazılı basın açıklamasında, görevden alınma gerekçesi konusunda kamuoyunun aydınlatılması gerektiği ifade edildi.

Kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmadan ve gerekçe gösterilmeden alınan bu kararın şaşkınlık oluşturduğunun belirtildiği açıklamada, “Göreve geldikten sonra hastane sorunları ile yakından ilgilenen ve sorunlara çözüm odaklı bir yaklaşım gösteren başhekimin görevden alınması soru işaretleri ortaya çıkarmıştır. Bu doğrultuda Dr. Asena’nın yanlışı nedir? Görevden alınırken neden herhangi bir açıklama yapılmamış ve gerekçe gösterilmemiş?” denildi.

“DR. ASENA’NIN GÖREVDEN ALINMASI HAYRET VERİCİDİR”

Dr. Asena’nın sağlık müdürü olma düşüncesi ve sendika ilişkileri ile alakalı iddiaların ele alındığı açıklamada, gerekçe olarak gösterilebilecek ihtimaller sıralanarak şu ifadelere yer verildi: Dr. Asena’nın bir gün sağlık müdürü olma düşüncesi tehdit olarak mı görüldü? Hastanede bulunan tüm sendikalara eşit mesafede bulunma çabası içinde olması ve yetkili sendika üye sayısının ciddi şekilde düşmesinin bu durum ile ilgili bir ilişkisi var mı? Diyarbakır’da aktif şekilde görev başında bulunan idarecilerden sendika yönetim kurullarında, denetim disiplin organlarında veya sendika temsilciliği vasfı bulunanların tarafsızlığını kaybederek bir kesim veya zümrenin çıkarı doğrultusunda hareket etmesi ve yetki sürecinde bir sendika lehine çalışmalarda bulunmasına rağmen görevden alınmayıp Dr. Asena’nın görevden alınması hayret vericidir.

Kamuoyunun aydınlatılması gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, “Umuyoruz ki bu hususta kamuoyu net ve doğru bir şekilde gerçekler doğrultusunda aydınlatılır. Anadolu Sağlık-Sen olarak bu gidişatı doğru bulmuyoruz. İlimiz ve halkımız için her şeyin hayırlısını diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 699 kez okundu.
Diyarbakır - 18:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.