33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ANDA Derneği Suriye’ye insani yardımda bulundu

Diyarbakır - 10 Ocak 2020 19:55 A A

Son aylarda yaptıkları maddi ve manevi desteklerle adından söz ettiren ANDA Kardeşe Vefa Derneği Diyarbakır Temsilciliği’nden bir grup ekip, Diyarbakır’dan Suriye’ye insani yardımda bulundu.

Son aylarda yaptıkları maddi ve manevi desteklerle adından söz ettiren ANDA Kardeşe Vefa Derneği Diyarbakır Temsilciliği’nden bir grup ekip, Suriye’nin El Bab, El Azez ve Afrin gibi bölgelerinde ANDA Hatay, ANDA İstanbul, ANDA Almanya ve Elfida Yardım Arama ve Kurtarma Ekibi gönüllüleri ile birlikte insani yardımda bulunmak için, Diyarbakır’dan Suriye’ye gitti.

YAŞA: “BİZ ŞEHRİMİZİ UNUTANLARDAN DEĞİLİZ”

Suriye’ye yaptıkları yardımdan dolayı bazı ileri geri konuşanların olduğunu belirten ANDA Derneği temsilcilerinden Murat Yaşa, “Biz, şehrimizi unutanlardan değiliz. Gücümüz yettiğince Diyarbakır’daki ihtiyaç sahiplerine yönelik düzenli olarak yardım çalışmalarını yapmaktayız. Keza bizim için mazlum, mazlumdur. Suriye’ye en yakın olan bizler, ümmet içerisinde İslami ahlaka göre de Suriye’deki bazı noktalarda sorumlu olan insanlarız. Bizim bugüne kadar kurumlardan, siyasilerden, vb. kuruluşlardan yardım alma gibi bir durumumuz hiçbir zaman yaşanmadı. Çünkü bizim dünyalık gibi bir derdimiz yok. O gün İdlib’te battaniye, çocuk bezi ve maması, gıda ürünleri, kadın ve çocuk hijyen malzemeleri yardımında bulunduk” diye konuştu.

KAYA:SURİYE’DEKİ KARDEŞLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMAMA KARARI ALDIK “

Diyar Kaya ise, Bu yardım kampanyasına katıldığı için hem şanslı hem de mutlu olduğunu belirterek, “Diyarbakır’da, Suriyeli komşularımız ile birlikte Bağlar İlçemizde yaşamaktayım. İşte, bugün yaptığımız yardımla birlikte, bizim evimizin karşısında oturan komşularımızın değerini de çok iyi anlıyorum. Tek tek bir kısım şehirleri gezip, orası hakkında incelemelerde ve insani yardımlarda bulunduk. Vatanımızın kanayan yarası olan Suriye’deki içler açısı durumun bir an önce son bulmasını ve mazlumlar için bu tarz çalışmaların daha sık yapılmasını istiyorum” dedi.

Devrim AKTÜRK’ün Haberi                                                              

Bu haber 600 kez okundu.
Diyarbakır - 19:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.