Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Antalya Belediye Başkanı Böcek Diyarbakır’a hayran kaldı

Diyarbakır - 14 Kasım 2019 16:58 A A

‘Yöresel lezzetler’ fuarı kapsamında Diyarbakır’a gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Böcek, Diyarbakır’a hayran kaldı.

Türkiye’nin 45 farklı ilindeki yöresel lezzetlerin yer aldığı “Diyarbakır Gurme 2019 Gıda ve Lezzetler Fuarı” dün kapılarını ikinci kez ziyaretçilere açtı. Fuar nedeniyle kent önemli misafirleri ağırladı. Bunlardan biri de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu.

Fuarın açılışında dün ciğer kebabı yiyen Böcek bugün kentin tarihi ve turist mekanlarını gezdi. Böcek’e Antalya Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ile CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın eşlik etti.

Böcek ve beraberindeki heyet önce tarihi Ulu Cami’ye ardından Hasan Paşa ve Sülüklü Hanı gezerek bilgi aldı. Sülüklü Han’da kaçak çay ve kahve molası veren Böcek Diyarbakır’a hayran kaldığını söyledi.

Kaynak: Tigris Haber Gazetesi

Bu haber 717 kez okundu.
Diyarbakır - 16:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.