33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Araştırma Hastanesinde Kameraların önünde hırsızlık iddiası!

Diyarbakır - 24 Haziran 2021 20:40 A A

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde kameraların yönünün değiştirilerek hırsızlık olayı yaşandı.

İddialara göre, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan Sağlık kuruluna ait bilgisayar kasalarının çalındığı öğrenildi. İşin ilginç yanı ise, kameraların yönünün değiştirildikten sonra hırsızlığın olayının yaşanması oldu. Çalınan bilgisayar kasalarında, sağlık raporu ile tüm detayların yer aldığı öğrenilirken, bilgilerin yedeğinin olmadığı dilendiriliyor.

Hastane Başhekimi Dr. Muhammed Asena’nın görevden alınmasının ardından Sağlık Bakanlığından gönderilen müfettişlerin özellikle sağlık kurulu raporları ve ihalelerin de mercek altına aldığı öğrenildi.

Sadece sağlık kurulu rapor bilgilerinin bulunduğu bilgisayar kasaların çalınması kafalarda soru işaretine yol açtı.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin ise, hastanede yaşanan hırsızlık olayının kolluk kuvvetleri tarafından çok yönlü olarak araştırıldığını söyledi.

Bu haber 554 kez okundu.
Diyarbakır - 20:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.