23° Açık
  • EURO 6.60
  • DOLAR 5.80

Aslan: ‘Öğretmenlik bir sevgi mesleğidir’

Bismil - 13 Şubat 2019 10:42 A A

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Aday Öğretmenlerle bir araya geldi.

Bismil İlçesi’nde sözleşmeli öğretmen olarak atanan aday öğretmenlere yönelik verilen hizmet içi eğitim seminerleri sürüyor. Seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Emekli Şube Müdürü Ferit Fidancı ve aday öğretmenler katıldı.

“ÖĞRETMENLİK BİR SEVGİ MESLEĞİDİR”

Seminerde sözleşmeli aday öğretmenlere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Öğretmenliğin bir sevgi mesleği olduğunu ifade ederek, “Öğretmenlik kutsal olduğu kadar zordur, zor olduğu kadar da kutsaldır. Bir sözünüzle dünyanın kaderini değiştirecek dâhiler yetiştirebilirsiniz. Bir sözünüzle de bir çocuğu hayata küstürebilirsiniz. Onun için her öğretmen arkadaşımızın öncellikle yüreğinin sevgiyle dolu olmasını istiyorum. Bizler öyle bir mesleğin mensuplarıyız ki anne ve babasının merhamet göstermediği bir çocuğa merhamet göstermekle, onun saçını okşamakla, onun yüreğine dokunmakla sorumluyuz. Biz böylesi kutsal bir mesleğin mensuplarıyız. Bu vesile ile ziyaretinizden büyük bir memnuniyet duyduğumu bir kere daha ifade etmek istiyorum. Hepinize okullarınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, konuşmasının ardından aday öğretmenlerle soru-cevap şeklinde bir süre sohbet etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ise, seminerin mesai saatleri dışında akşam saatlerinde olmasına rağmen davetini kırmayıp aday öğretmenleri bilgilendirdiği ve değerli vaktini bizlere ayırdığı için İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’a teşekkürlerini iletti.

Teşriflerinden dolayı da plaket takdim etti.

Bu haber 691 kez okundu.
Bismil - 10:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.