39° Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.66

ASRİAD Başkanı Altaç’tan Bayram mesajı

Diyarbakır - 20 Ağustos 2018 23:33 A A

Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Diyarbakır Şubesi Başkanı Aydın Altaç, Kurban Bayramı münasebeti nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Kurban Bayramı’nda millet olarak, ilahi mesajda emredildiği gibi ‘olanın olmayanla paylaşması’ düsturuna azami şekilde dikkat edilmesi gerektiğini belirten Başkan Altaç, Bayramların birlik, beraberlik ve kardeşliğin en üst seviyede yaşandığı önemli günler olduğunu söyledi.

Altaç, Milletin mayası olan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı bayramların yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği ve dini vecibelerin yerine getirmenin mutluluğunu kurban bayramı ile yaşayacaklarını dile getirerek, ‘’Bayram yakınlıktır, yakınlaşmadır. İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı’nın bütün insanlığın kalplerinin birbirine yakınlaşmasına vesile olması yegâne ümidimizdir. Kurban ibadeti zekat ve fıtır sadakası vermek gibi bir takım ibadetlerden daha fazla fedakarlık ve adanmışlık gerektirir. Takva ve ilahi emre itaatte Kurban, Yüce Yaratıcımız için en güzel bir sınav vesilesidir. Aynı zamanda verilen nimetlere karşı bir şükür olan bu ibadet ile günahlardan arınmamız, Rabbimizin rızasını kazanmamız için büyük bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle Tüm İslam Aleminin, değerli Diyarbakır halkının, aziz mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın herkese sağlık, huzur, sevgi ve esenlik getirmesini niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu haber 127 kez okundu.
Diyarbakır - 23:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.