39° Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.66

At yere yığıldı, sahibi araçla kaçtı!

Diyarbakır - 19 Ağustos 2018 20:01 A A

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde at arabası ile yük taşıtılan at, cadde ortasında yere yığılınca sahibi, arabasını başka bir araca yükleyerek atı bırakıp olay yerinden kaçtı. Vatandaşların büyük çabasıyla refüjden kaldırıma getirilen at, su içtikten sonra ayağa kalkarken atı almak için geri gelen sahibine vatandaş atı teslim etmeyerek polise ihbar etti.

Merkez Kayapınar ilçesinde öğlen 13.45 sıralarında Selahattin Eyyubi Caddesi’nde yük bindirilen at arabası, kavşağa yaklaştığı sırada yük taşıyan at bir anda yere yığıldı. Sahibi atı kaldırmak yerine yük dolu olan arabasını bölgeye çağırdığı başka bir araca yükleyerek olay yerinden kaçtı. Hareketsiz halde refüj kenarında yerde yatan atı gören vatandaşlar, su getirerek atı kaldırmaya çalıştı. Yoğun çaba sarf eden vatandaş, atı kaldırdıktan sonra kaldırıma götürerek gölgelikte vücuduna su döktü. Kaçtıktan sonra olay yerine gelen at sahibi ise, başka bir at arabası getirerek atını götürmek istedi. Ancak, vatandaşlar atı teslim etmedi. Durumu polise bildiren vatandaşlar olay yerine ekiplerinin gelmesi üzerine at sahibini şikayet etti. Bunun üzerine bölgeye çağrılan bir pikaba bindirilen at polis ekipleri eşliğinde veterinere götürülmek üzere bölgeden alındı.

‘KİME HABER VERDİYSEK GELMEDİ

Olayın şahidi olan vatandaşlardan Berat Budak, sahibinin at düştükten sonra ata vurup, bırakarak gittiğini söyledi. Budak, ‘Kaldırmak için çok uğraştık. Su verdik, ekmek ıslatıp yedirdik. Hayvan sıcaktan kötü olmuştu. Hayvanı su ile ıslattıktan sonra kaldırdık. Belediye başta olmak üzere kime haber verdiysek gelmedi” dedi. (DHA)

Bu haber 181 kez okundu.
Diyarbakır - 20:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.