29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Atanan AK Partili Başkan Yağmur, kongrede seçildi!

Bismil - 26 Ocak 2021 15:45 A A

AK Parti Bismil 7. Olağan İlçe Kongresi salgın kuralları çerçevesinde Bismil’deki bir düğün salonunda gerçekleşti.

Kongreye, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Bölge Koordinatörü Ejder Açıkkapı, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, 24. dönem Diyarbakır Millet Vekili Mehmet Galip Esarioğlu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Diyarbakır ilçe başkanları ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, konuşan Bismil Ak Parti İlçe Başkanı Veysel Yağmur, Bu kutlu görevi layık görülmesinin kendisini gururlandırdığını ifade ederek, “Bizlere büyük bir destek veren, her zaman yanımızda olan tüm Bismil hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Değerli Bismil halkı biz çok şanslıyız. Çünkü; kader bizim gençliğimizde sadece bize örnek olacak değil, bütün dünyaya örnek olacak bir lider çıkardı karşımıza, bu kişi tarihin  bize hediyesi  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“BİZİM DAVAMIZ ERDOĞAN DAVASIDIR”

 “Davamız, Dünya Beşten Büyüktür’, Davos’ta ‘one minute’ ve İsrail’e bebek katili diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın davasıdır” diyen Yağmur, şöyle konuştu:

“Bize emanet teslim edilen bu emanete gözümüz gibi bakacağız.  “Halka hizmet Hakk’a hizmettir.” Şiar edinerek Bismil halkına, ayırım gözetmeksizin, hizmet etmeye çalışacağız. Başta 2004- 2011 yılları arasında bu görevi zor şartlar altında layıkı ile yerine getiren babam Hüseyin Yağmur’a teşekkür ediyor ve rahmet diliyorum. Daha önce ilçemizde başkanlık görevi yapan aramızda olan başkanlarımıza teşekkür ediyorum.Bana bu yolda sürekli destek olan başta kıymetli eşim aileme, dostlarıma ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra milletvekillerinin yaptığı konuşmanın ardından seçim kurulu tarafından kurulan sandıkla seçime geçildi.

Bu haber 808 kez okundu.
Bismil - 15:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.