29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Aydın: ‘En büyük hedefimiz yüreklere dokunmak olacaktır’

Diyarbakır - 24 Şubat 2021 22:23 A A

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan ve bugün düzenlenen Partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Av. Muhammet Şerif Aydın, En büyük hedeflerinin 90 yıllık tahribat sürecinde yeri gelmiş ötekileştirilmiş, yeri gelmiş hiçselleştirilmiş kardeşlerinin yüreğine dokunmak olacağını söyledi. Aydın, Tüm teşkilat bir bütün, bir takım ve bir yumruk halinde,  memleketin biçare kalmış mazlumlarının dualarını da arkalarına alarak, Âlem-i İslam’ın sancağına dönüşen bu bayrağı Diyarbakır’ın burçlarına İyaz bin Ğanem ruhuyla yeniden dikmeye kararlı olduklarını söyledi.

19 Şubat’ta AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atandıktan sonra bugün yapılan Diyarbakır 7. Olağan Genel Kurulu’nda tek aday olarak gösterilen Av. Muhammet Şerif Aydın, kongrede birlik ve bütünlük mesajları verdi.

“BU KADİM KENTİN İNSANLARINA KARŞI BİZİ MAHCUP ETMESİN”

19 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bugün yapılan kongrede il başkan adayı olma onuru tarafına tevdi edildiğini hatırlatan Aydın, “Rabbim bu kutlu ve zorlu yolculukta ayaklarımızı sabit, dostlarımızı emin ve yolumuzu aydınlık kılsın. Bizlere güvenerek bu şanlı sancağı taşıma görevi verenlere ve bu kadim memleketin insanlarına karşı bizi mahcup etmesin” dedi.

“DİYARBAKIR’DA SİYASET YAPARKEN BAŞARILI OLABİLMEK HER ZAMAN BÜYÜK EMEK VE GAYRET GEREKTİRİYOR”

Aydın, Diyarbakır’da, tarihin taşa yazıldığı bu mübarek beldede, siyaset yaparken başarılı olabilmek her zaman büyük emek ve gayret gerektirdiğine işaret ederek, “Bu emek ve gayretlerin meyve vermesi de samimiyetle, azimle ve kararlılıkla olmuştur. Allah’a çok şükür ki bizler, samimiyeti ve gayreti rahmetli Erbakan hocasından, mücadeleyi, cesareti ve feraseti de Erdoğan hocasından almış gençliğin mensuplarıyız. Bunun yanında, beyefendiliği, vizyonu ve kültürü mehdi ağabeyinden, dik durmayı, kararlılığı ve güzelliği de galip ağabeyinden öğrenmiş şehrin çocuklarıyız. Almış olduğumuz bu terbiye ve güçle başarılı olacağımıza ve hem partimize hem de memleketimize önemli katkılar sunacağımıza inancımız tamdır” diye konuştu.

“İNSANLARIN YÜREĞİNE DOKUNMADAN HİÇ BİR ŞEY OLMAZ”

Asli görevlerini seçimler, sandıklar ve teşkilatlanmalar olduğuna vurgu yapan Av. Aydın, şunları söyledi:

 “Fakat bu coğrafyada, seçimler ve sandıkların ötesinde, bir yandan sistemin 90 yılda biriktirdiği tahribatlarla, bir yandan da terör paradigması yüzünden zihniyetlerde oluşan travmalarla mücadele etmek de bizim görevlerimiz arasındadır. Bizler şunu çok iyi biliyoruz ki, Diyarbakır’ın tüm caddelerini altından asfalt da yapsak, tüm evleri gümüşlerle de doldursak insanlarımızın yüreğine dokunmadan hiç bir şeyi başaramayız. Bu yüzden en büyük hedefimiz o 90 yıllık tahribat sürecinde yeri gelmiş ötekileştirilmiş, yeri gelmiş hiçselleştirilmiş kardeşlerimizin yüreğine dokunmak olacaktır…

“DİYARBAKIR’IN BURÇLARINA İYAZ BİN ĞANEM RUHUYLA YENİDEN DİKMEYE KARARLIYIZ, DİKECEĞİZ”

Ağabeylerimiz, Kadınlarımız, Gençlerimiz, Çermik’teki mahalle temsilcimizden Hazro’daki sandık görevlimize kadar tüm teşkilat bir bütün, bir takım ve bir yumruk halinde,  memleketin biçare kalmış mazlumlarının dualarını da arkamıza alarak, Âlem-i İslam’ın sancağına dönüşen bu bayrağı Diyarbakır’ın burçlarına İyaz bin Ğanem ruhuyla yeniden dikmeye kararlıyız ve dikeceğiz.

“TÜRK VE KÜRT OLMAKTAN ÖNCE EN ÖNEMLİSİ HZ. MUHAMMED’İN ŞEMSİYESİ ALTINDA TOPLANMAKTIR”

Teşkilatlarımızın bize vermiş olduğu bu güç ve kararlılıkla, Türk veya Kürt olmaktan önce en önemlisi ve en değerlisi ümmet olduğumuzu, en büyük ayrıcalığın Hz. Muhammed’in şemsiyesi altında toplanmak olduğunu unutanlara tekrar hatırlatmak bizlerin bu kadim topraklara namus borcudur…

“İŞİMİZ ZOR, YÜKÜMÜZ AĞIR, YOLUMUZ UZUN”

İşimiz zor, yükümüz ağır, yolumuz uzun. Ama şimdiden söylememiz gerekir ki, Kürt gençlerinin kanlarını, Türk solunun pespayelerine peşkeş çekenlerle, Kürtlerin bu ülkenin 1.sınıf vatandaşları olduğunu unutanlara vereceğimiz rahatsızlıkla şimdiden gurur duyuyoruz. Konuşmama bu duygu ve inançla son verirken katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, kongremizin ülkemize ve memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 649 kez okundu.
Diyarbakır - 22:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.