Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Aydın: “Halkımızın sorunlarını çözebilmek için tüm gücümüzle çaba sarf ediyoruz”

Diyarbakır - 12 Ekim 2021 15:13 A A

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın tarafından başlatılan, 16 ilçe ile birlikte 17. ilçede buluşma şeklindeki İlçe İlçe 2023’e programına Ergani ilçesi ile devam edildi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın’ın organizasyonuyla; MKYK üyesi Suna Kepoğlu Ataman, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Hani Belediye Başkanı  İbrahim Lale, Diyarbakır’da AK Parti’ye ait tüm İl Kademeleri, 16 ilçenin ilçe başkanları, ilçe Kadın kolları başkanları, ilçe Gençlik kolları başkanları ve partililerin bulunduğu büyük bir kalabalık grup Diyarbakır’ın Ergani ilçesine çıkarma yaparak merkez ve kırsalda vatandaşlarla bir araya geldi.

Teşkilat yöneticileri ve belediye başkanları ilçede 21 ayrı gruba ayrılarak Ergani‘nin merkez ve köylerini içeren 21 ayrı yerine aynı anda dağılarak sorun ve talepleri birebir dinledi.

Diyarbakır’da yapılan yatırımların önemine vurgu yapan Başkan Aydın, “Diyarbakır’ın her noktasında bir çalışmamız vardır. Hükümetimizin Diyarbakır’ımız konusunda pozitif ayrımcılığı sayesinde Diyarbakır büyük bir değişim ve dönüşüm içerisindedir. 19 yıllık iktidarımız  boyunca şehrimize 7 milyar liranın üzerinde yatırımlarımız yapılmıştır. Bunun haricinde bölgeye katma değer sağlayacak  yatırımların temelleri atılmaya devam ediyor. Bu yatırımlar tamamlandığında doğrudan ve dolaylı olarak on binlerce kişiye istihdam oluşacaktır” dedi.

Aydın, Diyarbakır’daki en büyük ihtiyacın istihdam alanları olduğunun farkında olduklarının altını çizerek, “Özellikle en büyük ihtiyaç olan istihdamla ilgili çok muazzam çalışmalar yapılıyor. Bugün Diyarbakır’ımız da yapılmakta olan projeler ile birlikte hem Şehrimizin işsizlik sorununu ortadan kaldıracağız hem de bir bütün olarak hemşerilerimizin ekonomik kalkınmasını sağlamış olacağız. İl Başkanlığı olarak göreve başladığımızdan bu yana en büyük gayretimiz bu alanda olmuştur” diye konuştu.

“Bizler, bu memleketin derdiyle dertlenen insanlarız “diyen Aydın, şunları söyledi:  “Liderimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Diyarbakır’ın daha iyi olması, daha huzurlu olması, ekonomik anlamda, siyasi anlamda, kültürel anlamda, sosyolojik anlamda ve sportif anlamda daha güzel günler yaşaması için mücadele  içerisindeyiz.Bütün gayemiz ve mücadelemiz buna yöneliktir. Bu amaçla Teşkilat olarak tüm ilçelerde tek tek gezerek vatandaşlarla buluşuyoruz”

Renkli görüntülere sahne olan Ergani buluşmasında vatandaşlar AK Partililere yakın ilgi gösterdi. Vatandaşların buluşmalarda belirttiği bütün sorun ve sıkıntılar ile beklentiler ilgili yerlere bildirilmek ve çözüm yolları aranmak üzere notlar halinde alındı.

Bu haber 202 kez okundu.
Diyarbakır - 15:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.