Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağcılar Mahallesi’ne çok amaçlı yeni park

Bağlar - 17 Ekim 2021 15:12 A A

Bağlar Belediyesi, Türkiye’nin en büyük mahallesi unvanına sahip Bağcılar Mahallesi’nde yeşil kuşak projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. İki etaptan oluşan ve toplam 8 bin metrekarelik alanı kapsayan park projesinin çalışmalarına başlandı. Açık otoparkın da yer aldığı projenin son halini inceleyen Başkan Beyoğlu, “Kendi imkanlarımızla hayata geçireceğimiz bu projede de yine çok amaçlı sosyal donatılar yer alacak.” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi Aram Tigran Caddesi’nde belediyeye ait olan arsayı çok amaçlı projesine dönüştürdü. Projenin yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete sunulması bekleniyor.

Projenin başladığı bölgede incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Tutşi ve çalışmayı yürüten Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarından bilgi alarak projenin itinalı bir şekilde yapılması ve zamanında tamamlanması için talimatlar verdi.

“KADİRŞİNAS BAĞLAR HALKI GÜZELLİKLERİ İZLEMEYE DEVAM ETSİN”

Bu proje ile birlikte göreve geldikten sonra hayata geçirdikleri yeşil alan oranının 200 bin metre kareyi geçeceğini belirten Başkan Beyoğlu,”6 yeni park kazandırdık. 35 bin metrekarelik alanı kapsayan, Bağlar’ın özünü ve tarihini yansıtan Bağ Evi projemiz tamamlanmak üzere. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’na tahsis ettiğimiz 100 bin metrekarelik arsada devam eden bölgenin en büyük millet bahçesi yakın zamanda tamamlanacak. Yeni bir park projesine başlıyoruz. Kendi imkanlarımızla inşa ediyoruz. Diyarbakır’a özgü ağaçlardan ve çok amaçlı sosyal donatılardan oluşacak. Hayata geçirmeye hazırlandığımız bir çok güzel proje var. Kadirşinas Bağlar halkı hayalini kurmuş olduğu güzellikleri izlemeye devam etsin.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 491 kez okundu.
Bağlar - 15:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.