17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Bağımlılıkla Mücadelede Ailenin rolü çok büyük’

Diyarbakır - 19 Aralık 2018 14:00 A A

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği tarafından, Diyarbakır Valiliği Aziziye Aile Destek Merkezi (ÂDEM)’de ‘Bağımlılıkla Mücadelede Ailenin Rolü ve Önemi’ konulu konferans verildi.

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE AİLE İHMAL EDİLMEMELİ”

Dernek Başkanı Öger, konferansta yaptığı konuşmada, Bağımlılıklarla mücadelenin en önemli ayağı olan ailenin ihmal edilmemesi gerekliliği üzerinde durarak,“Ailelerimizin çocuklara yönelik yapması gereken çalışmaların başında çocuğun hayata dair bir amacının olması geliyor. Var olabilecek zorluklara karşı direnç göstermesi, yılmadan çalışmanın amaca ulaşmak olduğunun öğretilmesi gerekiyor. Ekonomik sıkıntılar karşısında irade ve emek sarf etmek kutsallıktır. Mutluluk sadece parasal bir kazançtan kaynaklı değil. Aile içi iletişimde bireylerin birbirlerine değer vermesi, konuşması kaliteli zaman geçirmesi bağımlılıkla mücadelede çok ciddi manada ailenin elini güçlendiren etmenlerden bazılarıdır. Bu arada, Aziziye Aile Destek Müdürü Ali Çelik Beye ve mesai arkadaşlarına bizleri can kulağıyla dinleyen, katkı sunan ailelere teşekkür ediyorum” dedi.

Aziziye Aile Destek Müdürü Ali Çelik, konferans sonrası Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Öger’e plaket taktim etti.

Bu haber 1094 kez okundu.
Diyarbakır - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.