33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Bağımsız Aday Seydaoğlu yoğun ilgi görüyor!

Diyarbakır - 29 Mart 2019 10:30 A A

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bağımsız Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sebgetullah Seydaoğlu vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.

2 dönem Diyarbakır Milletvekilliği yapan ve birçok insana iş kapısı açıp sayısız projeye imza atan, Diyarbakır için gecesini gündüzüne katan Seydaoğlu yaklaşık 3 ay önce Diyarbakır Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu kalabalık bir kitle önünde açıklamıştı. Açıklama yaptığı günden bu güne yaptığı çalışmalar kapsamımda her gittiği yerde büyük guruplar tarafından karşılanan Seydaoğlu zafere kilitlenmiş durumda.

Seydaoğlu, 31 Mart günü tüm Diyarbakır halkı Türkiye kamuoyuna bu şehrin 2 kutup arasına sıkışmadığını, Diyarbakırlıların oylarının kimsenin ipoteğinde olmadığını gösterecek ve inşallah kendi öz evlatlarını Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçeceğini belirterek, ‘’Biz bu yola bir heyecan olsun diye çıkmadık. İnsanımızın nabzını ölçerek, gerçekten büyük bir boşluk olduğunu görerek aday olduk. Ve sloganımız şu oldu Ne Hendek ne Kayyum; Bağımsız bağlantısız Seydaoğlu. Size de teşekkür ediyorum ve Tüm Diyarbakır halkını 31 Mart günü Diyarbakır için hayırlı olanı seçmek üzere Sandığa davet ediyorum ve hepsini ayrı ayrı selamlıyorum” dedi.

Dengelerin büyük ölçüde değişeceği belirtilirken, Sebgetullah Seydaoğlu’nun, Ak parti ve HDP başta olmak üzere, bu seçimde sandığa gitmeyi düşünmeyen ve hatta gidip de geçersiz oy kullanmayı düşünen Diyarbakır’ın yanı sıra, Bölge genelinde tanınan bir ailenin mensubu olan Seydaoğlu’nun, oldukça zor bir dönemde Anavatan partisinden (ANAP) iki dönem üst üste Milletvekilliği yaptığı ve bu zaman zarfında elde ettiği birikimleri, yeniden TBMM çatısında değerlendirmesinin, Diyarbakır’ın büyük faydasına olacağı ifade ediliyor.

Adaylığını açıklamasının ardından gerek Ankara, gerek Diyarbakır’da siyaset çevrelerinde büyük bir heyecan dalgasına neden olan Seydaoğlu’na sosyal paylaşım sitelerinde de destekler çığ gibi büyüyor. Açıklama duyulur duyulmaz, siyasette taşlar adeta yerinden oynadı. Sosyal medyada paylaşım yapılarak, destek açıklamaları yapıldı.

Bu haber 657 kez okundu.
Diyarbakır - 10:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.