29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu Kulp’ta 4 kırsal mahalleyi ziyaret etti

Diyarbakır - 6 Haziran 2021 11:27 A A

Diyarbakır merkez Bağlar ilçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Kulp ilçesine bağlı 4 kırsal mahalledeki halkla bir araya geldi ve bölgede medfun bulunan bazı önemli zatların kabirlerini ziyaret ederek dualar okudu.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 4 kırsal mahalleyi ziyaret ederek halkla bir araya gelen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilk olarak Narlıca Mahallesi’nde kendisini karşılayan vatandaşlarla meydanda kurulan alanda mini bir buluşma gerçekleştirdi.

Halktan gelen talepleri not ederek belediye birimlerine anında bildiren Beyoğlu, “Buraya sizlerle gönül birliği yapmaya ve emirlerinizi dinlemeye geldik. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünü yapmış olduğu hizmet anlayışımızda seçimden seçime vatandaşı hatırlamak yok, her zaman ve her koşulda millete hizmetkar olmak var.” ifadelerini kullandı.

Beyoğlu’nun talimatıyla mahallenin ulaşım sorununu çözmek için kum ve parke taşı malzemesi desteği sağlandı, ayrıca çöp konteynerleri ve çocuk oyun grubu hediye edildi. Sorunlara kısa sürede çözüm bulunmasından dolayı kendisine teşekkür eden mahalleliye yöneticilerin halkın içinde olması gerektiğini anlatan Beyoğlu, “Buraya İl Başkanımız sayın Muhammed Şerif Aydın’ın organizasyonuyla  geldik. Güzel bir program. Diyarbakır’ı çok seven, hizmet aşkıyla görev yapan çalışkan bir valimiz var. Aramızda güzel bir koordinasyon var. Sorunlar çözümsüz kalmayacak. Bulunduğumuz makamlar siyaset ve hamaset yerleri değil, hiçbir ayrım gözetmeden çözüm üretme ve halkın gönlüne dokunma yerleridir.” dedi.

Beyoğlu, Kulp ilçesinde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in soyundan geldiği rivayet edilen Seyyid Şeyh Mahmut Herta-i Hazretleri’nin türbesi ile Şeyh Mahmut’un gelini olan Osmanlı Padişahı 4’üncü Murat’ın kızı Zeliha Sultan’ın kabrinin de bulunduğu türbeyi ziyaret ederek dua etti.

Türbeyi ziyaret ettikten sonra burada halkla sohbet eden Beyoğlu, daha sonra mahalle sakinlerinin daveti üzerine yemek davetine icabet ederek halkın sorun ve taleplerini dinledikten sonra mahalleden ayrıldı.

Bu haber 335 kez okundu.
Diyarbakır - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.